Blog Petra Remiša: Kapurková

  • Blogy / Blogy
  • 15. augusta 2012, 10:56
  • Autor:

Mám plné zuby písania nekrológov. Neznášam tie jalové rečičky a škrípavé bla-bla-bla cez slzy. Nie je to o ničom. Ale vedel som, že to raz príde. Že sám za seba budem musieť povedať posledné ahoj.

Takže Jojo pamätaj si: Len tak ľahko sa z tohto sveta nevykrútiš, lebo ty si vlastne úplne neodišiel. Nebude to také jednoduché sa odtiaľto vypariť. Zanechal si stopu, ktorá  nezmizne  ani s tvojimi  prapravnukmi.
Legenda neodchádza, zostávajú po nej príbehy.
Musím sa však zmieriť s tým, že už nevybehneme spolu na Soču alebo Rio Alba. A nezopakuješ nám príhodu o zlostnom liliputánovi, ktorý Tvojmu synovi vyďobol kus ritky. Ani mi nezložíš takú uletenú básničku vo fraštáckom dialekte, ako naposledy:
Na c…e mám katéter, citlivý je na veter
ked je venku víchrica, trepe sa mi hadica
Často spomínam, ako si mi bežal na Srdiečko s kamarátmi na pomoc, keď sa na mňa vlastná kapela v hnusnom počasí vykašľala. Neskoro…Zostala nám len gitara, borovička so žinčicou a ponaučenia: Šade je volačo. Šecci sme volajakí.
Bojím sa, že viac nedobehneš. A keď v septembri na Koske dohrá kapela a zopakujú sa všetky tvoje príbehy, zostaneme bezradne stáť vo dverách s nevyslovenou otázkou. Kto nám  naleje kapurkovú?
Odpoveď nepoznám. Ale niekedy netreba.
Neni o ničom.

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je piatok 9. decembra. Tento deň je Medzinárodným dňom boja proti korupcii. Meniny má Izabela.
  • 09.12.2022, 00:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
piatok, 9. decembra 2022
Meniny má Izabela, zajtra Radúz