Pomôže Piešťancom vypracovanie novej hlukovej štúdie?

  • Spravodajstvo
  • 14. augusta 2012, 13:39
  • Autor:V. Dusíková

Viete o tom, že hlasný rozhovor dosahuje až 70 decibelov? Koľkými decibelmi teda musíme útočiť na sluch svojich susedov, keď si pustíme na plné „pecky“ hudbu? Občania mesta si niekedy možno ani neuvedomujú dopad hluku na svoje zdravie. Najčastejšie to pocítia až vtedy, keď sused so zbíjačkou navrtáva panel, keď niekto pod oknom túruje svoje nové auto alebo ak k nám v noci doliehajú nechcené zvuky z letných festivalov.

Najkontroverznejšie v Piešťanoch bol BeeFree a Grape. Počuli ich aj v širokom okolí. V kritické noci zaspali len spravodlivé duše. Naozaj ľuďom, ktorým hluk prekáža v takomto prípade ostáva len rátanie ovečiek? Na naše otázky odpovedal vedúci pracovník Regionálneho úradu verejného zdravotníctva Bratislava, Ladislav Mihalčík. Je Piešťanec a ako bývalý pracovník Technického skúšobného ústavu absolvoval celý rad meraní hluku.

Odpovede na otázky, napr. : Kedy sa naposledy robila v Piešťanoch hluková mapa? , Ako chráni legislatíva obyvateľov od hluku?, Aké postihy určuje zákon pri porušení hlukovej normy? nájdete v aktuálnom vydaní PT.

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je sobota 2. marca. Tento deň je Svetovým dňom modlitieb žien. Meniny má Anežka.
  • 02.03.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
pondelok, 4. marca 2024
Meniny má Kazimír, zajtra Fridrich