Nakrúcajú film o falošnom nakrúcaní

  • Spravodajstvo / Región
  • 14. augusta 2012, 14:07
  • Autor:Ján Karásek

ČACHTICE – Čachtice kedysi utŕžili hanbu, že by z si nej mohla ušiť kabáty celá dedina. V roku 1961 sem vtrhli filmári, aby natočili trhák o smutne preslávenej panej Čachtického hradu. Možno by sa im to podarilo, keby v kamerách nechýbal film. Taká „srandička“… A v tej istej lokalite sa dnes film natáča znovu!

Vtedy obec dostala pomenovanie – Filmárovce. Vraj dodnes sa príliš neoplatí, keď pred miestnymi si nastavíte jednu ruku k oku a začnete ňou vrtieť, akože natáčate. Aspoň toľko hovoria historky. Nezisťovali sme, či táto legenda má korene v reálnych základoch a, pravdupovediac, nemali sme chuť overovať si jej pravdivosť na vlastnej koži. Istota je istota.

H. Šimová (vľavo) na herectvo nezanevrela, s chuťou si zahrá dodnes.

„Filmárov“ treba obdivovať!

Jednou z hrdiniek strieborného plátna sa mala stať dvadsaťjedenročná slobodná učiteľka Helena Šimová. Jej hviezdnu kariéru mala odštartovať rola Dory Szentešovej, jednej z hlavných nadháňačiek dievčenských obetí pre krvilačnú Alžbetu Báthoryovú. „Bola som mladica, herečka. Filmári prišli za naším divadelným režisérom, že potrebujú obsadenie do filmu. Fotili nás na pasy a ja som sa videla už v Juhoslávii. Dokonca nám tvrdili, že film sa dostane aj do Rakúska a sľubovali odmenu päťdesiattisíc korún,“ bez zábran sa nám zdôverila H. Šimová, ktorá sa s radosťou chcela vybrať do sveta na skusy.


Ako to dopadlo sa dočítate v aktuálnom vydaní PT.
0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je štvrtok 8. decembra. V Piešťanoch sa 8. decembra 1911 narodil staviteľ Jozef Haring, ktorý navrhol množstvo domov v…
  • 07.12.2022, 23:40
  • Dobré ráno, Piešťany!
štvrtok, 8. decembra 2022
Meniny má Marína, zajtra Izabela