V Londýne je aj pandrláčik z Pindžerla

  • Spravodajstvo
  • 8. augusta 2012, 14:36
  • Autor:Viera Dusíková

LONDÝN – O svoje zážitky na olympiáde v Londýne sa s nami podelil medzinárodný rozhodca boxu – René Just z Vrbového. Neodolatelislav – také je jeho meno v recesistickej organizácii Kriak – si do Londýna pribalil aj pandrláčika z Majstrovstiev sveta a vesmíru v hre Pindžerlo.

„K mojim najväčším zážitkom z olympijských hier patrí zatiaľ otvárací ceremoniál. Vychutnal som si celé to divadlo s parádnymi kulisami, tisíckami účinkujúcich a s osemdesiatimi tisícmi divákmi,“ priznal sa René Just. Tešilo ho, že naživo, aj keď z diaľky, videl legendu rocku Paula McCartneya či Mika Oldfielda a kráľovskú rodinu. „Až keď človek príde na olympiádu osobne, zistí, aký je to fenomén. Ľudia sem prídu ako do divadla. Idú aj na športy, ktoré inak nesledujú a v živote by na ne nešli na bežnom štadióne. Takým športom je napríklad aj box, ktorý rozhodujem,“ dodáva R. Just. A porovnal to s majstrovstvami sveta. „Na majstrovstvá príde do obrovskej haly pre niekoľko tisíc divákov len zopár ľudí. Z toho je polovica boxerov, čo zrovna neboxujú a tiež organizátori. Na olympiáde je hala s kapacitou asi desaťtisíc divákov každý deň plná – aj popoludní a večer. Atmosféra je úplne perfektná. Diváci povzbudzujú pri každom zápase a keď príde do ringu Brit, tak to tu doslova vrie,“ opisuje duely rozhodca z Vrbového.

O svojich zážitkoch porozprával pre Piešťanský týždeň obšírne René Just – celý článok nájdete v aktuálnom vydaní PT.
0 Shares

Najnovšie správy

Advent je čas, keď sa máme stíšiť a zamyslieť sa nad tým, čo ovplyvňuje naše zásadné rozhodnutia, kam smeruje naša…
  • 02.12.2022, 23:02
  • Kultúra a spoločnosť / Región
Dnes je sobota 3. decembra. Tento deň je Sviatkom sv. Františka Xaverského, patróna diela šírenia viery (misionárov) a Medzinárodným dňom…
  • 02.12.2022, 23:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
sobota, 3. decembra 2022
Meniny má Oldrich, zajtra Barbora