Moravany postúpili do 2. kola Slovnaft Cupu

• 8. augusta 2012, 10:15
  • Autor:sita/red

MORAVANY N/VÁHOM – Do druhého kola slovenskej pohárovej súťaže Slovnaft Cup postúpili po utorkovom (7. augusta) zápase OTJ Moravany nad Váhom. Na domácej pôde zdolali PFK Piešťany 2:1 (0:0). Hralo sa len na jeden víťazný zápas.

Strelcom oboch gólov za Moravany bol Martin Rusnák. Gólovo sa presadil v 50. a 64. minúte. Za PFK vsietil gól do brány súpera Gligič v 84. minúte. Viac sa dočítate v pripravovanom vydaní PT.

Do druhého kola Slovnaft Cupu postúpili víťazi včerajších duelov – FC Petržalka 1989, FK Slovan Nemšová, FK Pohronie Žiar nad Hronom Dolná Ždaňa, Partizán Bardejov, LAFC Lučenec, MŠK Rimavská Sobota, ŽP Šport Podbrezová. Dnes (8. augusta) sú naplánované súboje FK Raven Považská Bystrica – ŠKF Sereď (Galád – Hrdlička, Budáč), o 19.30 h: FK Bodva Moldava nad Bodvou – FO ŽP Šport Podbrezová (Kačenga – Bobko, Poracký). V 1. kole sa hrá len na jeden víťazný zápas.

Ďalšia fáza Slovnaft Cupu (2. kolo) sa uskutoční už aj s corgoňligistami 28. – 29. augusta a následné 3. kolo bude v dňoch 25. – 26. septembra. Štvrťfinále, ktoré sa hrá už na dve stretnutia, je na programe v termínoch 12. – 24. 10. (prvé zápasy), resp. 6. – 11. 11. (odvety), semifinále sa uskutoční už na jar budúceho roka v dňoch 9. 4. (prvé duely), resp. 16. 4. (odvety). Finále Slovnaft Cupu bude 1. mája 2013 v dosiaľ neurčenom dejisku. Obhajcom trofeje v slovenskej pohárovej súťaži sú futbalisti MŠK Žilina, ktorí 8. mája 2012 zdolali na trávniku v Bardejove v dramatickom dueli Seničanov 3:2 po predĺžení. Klub spod Dubňa sa napokon tešil aj z cenného double, pretože získal aj majstrovský titul v Corgoň lige 2011/2012.

Víťaz Slovnaft Cupu 2012/2013 sa kvalifikuje do predkola Európskej ligy UEFA 2013/2014.