Z denníka piešťanských hasičov…

  • Spravodajstvo
  • 7. augusta 2012, 14:58
  • Autor:HaZZ/vd
Martin Cifra

PIEŠŤANY – Piešťanskí hasiči zažili náročný týždeň. Zachraňovali samovraha na Krajinskom moste, hasili dom v plameňoch na Prašníku, hľadali utopeného muža vo Váhu a okrem iného riešili aj „únik“ amoniaku na Hlbokej ulici.

V posledný júlový deň zavolali príslušníkov HaZZ k samovrahovi, ktorý sa pokúšal zoskočiť z Krajinského mosta do rieky Váh. Hasiči muža naložili na vysokozdvižnú plošinu a odovzdali záchranárom.

Pozri tiež: 

Z Krajinského mosta sa pokúsil skočiť muž

V prvý augustový deň sa príslušníci HaZZ z Piešťan, Trnavy, Hlohovca a obecní hasiči z Pobedima a Prašníka riadne zapotili pri likvidácii požiaru rodinného domu v obci Prašník. Horel interiér aj strecha. Tú pomohli rozobrať s technikou z poľnohospodárskeho družstva. Požiarom vznikla majiteľom domu škoda približne 60 000 eur.

Vo štvrtok pomáhali hasiči pri nakladaní nadrozmernej pacientky v Jilemnického ulici vo Veľkých Kostoľanoch do záchranky.

Hasičov zavolali aj k planému poplachu. Telefonát oznámil, že na Hlbokej ulici pri Zimnom štadióne uniká amoniak. Ukázalo sa, že zápach ide od polí, pretože poľnohospodári hnojili zem močovkou.

V pondelok 6. augusta zavolali Piešťancov do Siladíc, kde spolu s jednotkami z Trnavy a Hlohovca a tiež s potápačmi hľadali utopeného muža. Jeden z potápačov  bol po krátkej chvíli úspešný.

Viac o zásahoch piešťanských hasičov sa dočítate v aktuálnom vydaní PT.

0 Shares

Najnovšie správy

Už v sobotu sa môžete vybrať do Vrbového na jesenný jarmok. Určite tam okrem tradičných stánkov budú čapovať aj burčiak.…
  • 07.10.2022, 09:20
  • Piešťanský týždeň / Nezaradené / Spravodajstvo
sobota, 8. októbra 2022
Meniny má Eliška, zajtra Brigita