Budúcoročná olympiáda „parkinsonikov“ bude v Piešťanoch

  • Spravodajstvo
  • 7. augusta 2012, 12:17
  • Autor:sita/red

PIEŠŤANY – Budúci rok by sa Piešťany mali stať dejiskom šiesteho ročníka olympiády ľudí trpiacich Parkinsonovou chorobou. Oznámil to po odovzdávaní medailí Cez víkend sa konal 5. ročník Českej Parkinsoniády jej organizátor Jan Škrkal.

„Pre slovenský klub parkinsonikov je to veľká česť. Latka je nastavená veľmi vysoko, ale my urobíme všetko, aby 6. ročník Parkinsoniády v ničom nezaostával za tými predchádzajúcimi“, povedala Zuzana Michalková, PR manažérka Spoločnosti Parkinson Slovensko. 

   

5. Česká Parkinsoniáda sa symbolicky konala počas olympijských hier v Londýne v dňoch od 3. do 5. augusta.  Súčasne upozorňovala na blížiacu sa paralympiádu, ktorá sa začne 29. augusta. Podujatie zaznamenalo podľa organizátorov rekordnú účasť 170 registrovaných súťažiacich a 50 hostí. Súťažili športovci postihnutí Parkinsonovou chorobou z Českej republiky, Slovenska, Poľska a Rakúska. Súťažilo sa v šípkach, kope na bránku, stolnom tenise, pétangue, bowlingu, curlingu, streľbe zo vzduchovky, hode krúžkami či hode na kôš. 
0 Shares

Najnovšie správy

streda, 7. decembra 2022
Meniny má Ambróz, zajtra Marína