OH: Kližan s Lackom prehrali v 1. kole štvorhry

• Šport / Tenis
  • 31. júla 2012, 11:31
  • Autor:sita

LONDÝN – Slovenskí tenisti Martin Kližan a Lukáš Lacko prehrali v pondelňajšom zápase 1. kola štvorhry mužov na OH v Londýne (hrá sa 28. júla – 5. augusta na tráve v All England Lawn Tennis and Croquet Clube vo Wimbledone) s favorizovanými Srbmi Jankom Tipsarevičom a Nenadom Zimonjičom nasadenými ako tretími za 58 minút 3:6, 3:6.

Dvadsaťtriročný Bratislavčan Kližan predtým v rovnaký deň nestačil v 1. kole dvojhry na Američana Andyho Roddicka (5:7, 4:6). Dvadsaťštyriročný piešťanský rodák Lacko už v sobotu na úvod singlovej súťaže prehral s Nemcom Philippom Petzschnerom (6:7 /5/, 1:6), náhradníkom za nedoliečeného Chorváta Iva Karloviča. Obaja Slováci boli debutantmi pod piatimi kruhmi.

Kližan s Lackom v úvodnom sete proti Tipsarevičovi a Zimonjičovi stratili servis na 3:5. Na príjme v deviatej hre vyrovnali z 15:40 na zhodu, ale nepridali nič navyše. V druhej časti neodvrátili tretiu hrozbu za stavu 2:2 a Srbi si už udržali náskok brejku. Pri potvrdzovaní v šiestom geme si poradili s troma brejkbalmi súperov. V deviatej hre sa ešte raz presadili na returne.

Štvorhra mužov – 1. kolo:

Janko Tipsarevič, Nenad Zimonjič (Srb.-3) – Martin Kližan, Lukáš Lacko (SR) 6:3, 6:3 za 58 minút (27, 31)