OH: Piešťanskí tenisti vypadli v dvojhre v prvom kole

  • Šport / Tenis
  • 30. júla 2012, 10:25
  • Autor:sita/ms
Martin Cifra

LONDÝN – Lukáš Lacko aj Dominika Cibulková, slovenskí tenisoví reprezentanti, skončili na Olympiáde v Londýne 2012 hneď v úvodnom kole. Lacko po prehre s Nemcom Philippom Petzschnerom za 73 minút v dvoch setoch 6:7, 1:6 a Cibulková si neporadila s Bulharkou Cvetanou Pironkovovou, keď prehrala za 1:28 h tiež v dvoch setoch 6:7 a 2:6.

Dvadsaťtriročná Cibulková mala na trávnatom kurte v úvodnom dejstve sľubný náskok 5:2. Pri podávaní na zisk prvého setu v deviatom geme nezužitkovala jeden setbal a vypomstilo sa jej to. V tajbrejku mala manko 1:3 a 2:5, pri svojom servise ešte znížila na 4:5, ale na returne opakovane nedostala šancu. V druhom dejstve vyrovnala na 1:1, potom však stratila tri gemy za sebou a už nezvládla prípadný obrat. Ako podávajúca zaváhala aj v ôsmej hre. 

Cibulková sa pod piatimi kruhmi ešte predstavila v pondelok vo štvorhre s Danielou Hantuchovou. V prvom kole deblovej súťaže si zmerali sily s poľskými sestrami Agnieszkou a Urszulou Radwanskou. 
0 Shares

Najnovšie správy

Už v sobotu sa môžete vybrať do Vrbového na jesenný jarmok. Určite tam okrem tradičných stánkov budú čapovať aj burčiak.…
  • 07.10.2022, 09:20
  • Piešťanský týždeň / Nezaradené / Spravodajstvo
sobota, 8. októbra 2022
Meniny má Eliška, zajtra Brigita