Kedysi som v Piešťanoch chcel žiť, dnes tu nechcem ani zomrieť

  • Spravodajstvo
  • 23. júla 2012, 11:47
  • Autor:
Martin Cifra

Už roky sa vám chystám napísať, ale nič som nespravil, zrovna tak, ako sa za tie roky nič nespravilo s hotelmi Lipa, Slovan, s Červenou vežou, atď. Takmer v každom PT, ako aj teraz v č. 26, čítame na prvej strane len o kúpalisku Eva. O týždeň s plačom píšete, že sa zatvára Eva, na ďalší mesiac s jasotom, že sa otvára tá istá Eva a takto stále dookola. Ako keby sa nemohla za tie roky postaviť vedľa nová Eva alebo Adam a potom starú zrenovovať. Alebo ju zbúrajte a nestresujte ľudí.

[author][/author][copyright][/copyright][order]1[/order][contentimg][/contentimg]
Budovateľ kúpeľov i mesta by sa nestačil čudovať...
Veď na južnom Slovensku v malých dedinkách je viac bazénov ako v slávnych Piešťanoch. Stále sa tu žije z bývalej slávy a nostalgie. Tancovať sa tu dalo na 15 miestach, dnes na jedinom. Viem, zábava nie je meradlom kvality služieb, života a pod., ale aj to o niečom svedčí. Možno poviete, že za všetkým sú peniaze. Áno, ale sú mestá, ktoré majú menej peňazí a možno viac problémov, prídete tam o rok-dva a vidíte nové námestie, hotely, nové služby v slušnej kvalite i cenách aj bez veľkých článkov v regionálnych novinách. Ktoré iné mesto má diaľnicu, železnicu, kúpele, letisko. Žiadne. Lenže vám je aj toto na príťaž, tak to nechajte robiť ľudom, ktorí to vedia a chcú robiť!

Až na Zelenej vode pri Novom Meste nad Váhom navŕtajú geotermálny vrt, tak tam vyrastie taký aquapark ako je Tatralandia, Bešeňová, Galandia a pod. a Piešťany ostanú ako jedna veľká zabudnutá dedina.

Tu jednoducho zastal čas. Ste ako za Čínskym múrom a zbadáte sa až vtedy, keď vás iní predbehnú a budete rozmýšľať, prečo sa tak stalo. Ale prečo by ste sa zaoberali veľkými vecami, keď sa môžete vyšantiť na takých maličkostiach, ako sú vyzváňajúce zvony a iné. To, že v meste chýbajú verejné WC, je zničený amfiteáter, služby, nikoho netrápi. Za peniaze, ktoré sa dávajú už roky za kúsok ľadovej plochy na pešej zóne, ste radšej mali postaviť verejné WC, a nie počas vianočných trhov sprísniť dohľad nad nedisciplinovanými ľuďmi.

A kam majú ísť, keď jediné verejné WC v meste nefunguje. Na stanicu? Našťastie, Aupark to zachránil. Utekajú odtiaľto kúpeľní hostia, ceny vysoké, služby mizerné, utekajú domáci za prácou do okolia. Už nemáte čo ponúknuť a z veľkých nadpisov čo bude sa nikto nenaje, to tu už raz bolo. Áno, všetko je v ľuďoch. Kto bude chcieť, aby to tu vyzeralo inak, musí hľadať spôsoby, ako to zmeniť. Výhovorky na to alebo ono sú o ničom. Už desať rokov nerobím v Piešťanoch, ale každý týždeň si tam prídem kúpiť PT, aby som bol v obraze. Kedysi som tam chcel bývať, dnes by som tam nechcel ani zomrieť.

Tu jednoducho zastal čas! A možno raz pôjde okolo sedliak na voze a povie: Táto veľká dedina bola kedysi krásnym kúpeľným mestom. Škoda, bude už neskoro! 

Čitateľ Stano
104 Shares

Najnovšie správy

Dnes je nedeľa 2. októbra. Tento deň je Medzinárodným dňom nenásilia, Svetovým dňom hospodárskych zvierat, Svetovým dňom ľudských sídiel, Svetovým…
  • 01.10.2022, 23:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je pondelok 3. októbra. V Slanici sa 3. októbra 1762 narodil jazykovedec a národovec Anton Bernolák. Tento deň je…
  • 02.10.2022, 23:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
pondelok, 3. októbra 2022
Meniny má Stela, zajtra František