Z parku vyvážajú plné vlečky dreva

  • Spravodajstvo
  • 20. júla 2012, 12:21
  • Autor:red

PIEŠŤANY – Následky veternej smršte po meste a najmä v parku odstraňujú všetci dostupní pracovníci Služieb mesta Piešťany (SMP). Dnes do jedenástej hodiny dopoludnia odpratali šesť vlečiek popadaných konárov. Odviezli ich do kompostárne na Nový dvor, kde sa budú konáre drviť. Obyvatelia Vážskej ulice boli dvanásť hodín bez elektriky.

"Boli sme na ulici Pod Párovcami, Staničnej ulici, na Andreja Hlinku aj pri Auparku. Naši kolegovia odpratávajú popadané stromy pri kine," povedal nám traktorista zo SMP.

"Asi najväčší strom – možno až dvadsaťmetrová lipa, ktorá mala v priemere viac ako meter, zničila oplotenie pred Slovanom. Vyvrátilo ju aj s koreňmi. Celkom prikryla starú fontánku aj so štyrmi sochami, ktoré by tam niekde mali byť. Lipu budeme asi odpratávať neskôr," dodal jeho kolega.

Podľa Janky Jezerskej zo strediska verejnej zelene SMP, budú v mestskom parku asanovať až desať stromov. Išlo o vzrastlú zeleň, ktorú silný náraz vetra buď vyvrátil od koreňov alebo rozlámal. "Keďže náraz vetra bol veľký, môžu sa v nasledujúcich dňoch prejaviť ďalšie následky v dôsledku poškodenia pletiva stromov. Môže totiž dôjsť k statickému zlyhavániu stromov," vysvetlila J. Jezerská. Najviac škody narobila už spomínaná dvestoročná lipa pri Slovane. "V parku bolo počas búrky veľa ľudí. Najväčší dar je, že sa nikomu nič nestalo. Strom je síce živý organizmus, no dá sa nahradiť, ľudský život nenahradíte," uzavrela. 

Viac o následkoch ničivej búrky si prečítate v pripravovanom vydaní PT.
((myvideo:1))
0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je utorok 29. novembra. Tento deň je Medzinárodným dňom solidarity s ľuďmi Palestíny. Meniny má dnes Vratko.
  • 28.11.2022, 22:30
  • Dobré ráno, Piešťany!
utorok, 29. novembra 2022
Meniny má Vratko, zajtra Andrej, Ondrej