Po divadelných prázdninách v Dome umenia opäť SND

  • Kultúra a spoločnosť
  • 18. júla 2012, 09:56
  • Autor:red
Martin Cifra

PIEŠŤANY – Predstavenia v Dome umenia si nevychutnáte až do polovice augusta. V piatok trinásteho júla sa totiž začali divadelné prázdniny, ktoré potrvajú až do 19. augusta. V posledný prázdninový mesiac čaká návštevníkov tradičný organový festival Organové dni, 32. Divadelnú sezónu otvoria 25. septembra predstavením Činohry Slovenského národného divadla Kvarteto.

Na Organových dňoch sa tento rok predstavia organisti Linda Čechová – Sítková (ČR), David Di Fiore (USA), Mária Perucka (husle) s Romanom Peruckim (Poľsko) a Przemyslaw Kapitula (Poľsko). Znieť budú skladby J. S. Bacha, F. Mendelssohna- Bartholdyho, Ch. M. Widora, M. Robertsa a ďalších.

S osobitým predstavením Očarení pohľadom sa predvedie v Piešťancom Poddukelský umelecký ľudový súbor PUĽS. V réžii a choreografii Vlada Marušina, ktorý stojí aj za námetom predstavenia, budú členovia súboru prezentovať jedinečné a tradičné bohatstvo Rusínov. 

Herci činohry SND slávnostne otvoria 32. divadelnú sezónu v Dome umenia dramatizáciou Ronalda Harwooda Kvarteto. Divadelná dráma pojednáva o vnútornom svete ľudí, ktorí napriek vyššiemu veku majú ešte stále túžbu žiť a tvoriť. Na scéne sa hereckými výkonmi blysnú Mária Kráľovičová, Emília Vašáryová, Marián Geišberg či Emil Horváth.

V septembri zavíta do Piešťan aj vokálna skupina FRAGILE. Pod vedením dirigenta Braňa Kostku sa Piešťancom predstavia členovia zoskupenia v pondelok 10. septembra.

Program DU nájdete aj v Kalendári podujatí.

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je streda 5. októbra. Tento deň je Medzinárodným dňom učiteľov. Meniny má Viera.
  • 04.10.2022, 23:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je štvrtok 6. októbra. Tento deň Dňom obetí Dukly. Meniny má Natália.
  • 05.10.2022, 23:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
streda, 5. októbra 2022
Meniny má Viera, zajtra Natália