Skifár Vančo na MS do 23 rokov skončil siedmy

• Veslovanie / Šport
  • 16. júla 2012, 11:31
  • Autor:sita/Foto: archív rv

TRAKAI – Slovenskí reprezentanti sa z majstrovstiev sveta vo veslovaní do 23 rokov v litovskom meste Trakai (11. – 15. júla 2012) vrátia domov bez medaily. Šancu bojovať v rozhodujúcej jazde o cenné kovy mal André Rédr, ktorý však v nedeľňajšom finále A-finále medzi „ťažkými“ skifármi obsadil 6. miesto. Richard Vančo skončil v konečnom poradí na 7. priečke.

Dvadsaťročný veslár Slávie STU Bratislava André Rédr uzatváral na všetkých medzičasoch dvojkilometrovej trate štartové pole najlepších skifárov tejto vekovej kategórie a ani v závere sa mu už nepodarilo predstihnúť niektorého zo súperov. Titul suverénne získal Aleksandar Aleksandrov z Azerbajdžanu.

Richard Vančo skončil v konečnom poradí na 7. priečke, keď triumfoval v nedeľňajšom B-finále skifu ľahkých váh. Osemnásťročný člen VK Sĺňava Piešťany bol s výnimkou prvého medzičasu po 500 m na čele, zvyšnú časť jazdy sa mu súperi pozerali na chrbát a napokon dovesloval do cieľa s takmer päťsekundovým náskokom. V A-finále tejto disciplíny zvíťazil Spyridon Giannaros z Grécka.