Biskupi sa budú mimoriadne zaoberať situáciou v cirkvi

  • Spravodajstvo
  • 16. júla 2012, 14:44
  • Autor:sita

BRATISLAVA – Slovenskí katolícki biskupi sa v utorok na Donovaloch zídu na mimoriadnom plenárnom rokovaní. Ako povedal pre agentúru SITA hovorca Konferencie biskupov Slovenska Jozef Kováčik, biskupi sa budú zaoberať situáciou v cirkvi na Slovensku. Malo by sa diskutovať o situácii po odvolaní trnavského arcibiskupa Róberta Bezáka z úradu. Na rokovanie príde aj apoštolský nuncius Mario Giordana.

Bezák sa v súčasnosti zdržiava podľa informácií agentúry SITA v bratislavskom kláštore redemptoristov. Bezák patrí k redemptoristom, teda Kongregácii Najsvätejšieho Spasiteľa. Tí majú na Slovensku šesť komunít. V cirkevných kruhoch sa očakáva jeho odchod do zahraničia.

Svätý Otec Benedikt XVI. 2. júla odvolal arcibiskupa Róberta Bezáka z pastoračného riadenia Trnavskej arcidiecézy. Rozhodol sa tak na základe apoštolskej vizitácie, ktorá sa uskutočnila 22. januára až 1. februára 2012. Za trnavského arcibiskupa bol52-ročný Bezák menovaný pred tromi rokmi 18. apríla 2009 a vysvätený 6. júna. Vo funkcii vystriedal Jána Sokola.
0 Shares

Najnovšie správy

pondelok, 28. novembra 2022
Meniny má Henrieta, zajtra Vratko