Seredský dekan Cibira svoje odvolanie nebude spochybňovať

  • Spravodajstvo
  • 12. júla 2012, 15:30
  • Autor:sita
Martin Cifra

TRNAVA – Seredský dekan Peter Cibira svoje prípadné odvolanie z vedenia dekanátu bude považovať za legitímny a pastoračne opodstatnený postup súčasného vedenia Arcibiskupského úradu v Trnave. Uvádza to vo vyhlásení, ktoré agentúre SITA poskytol hovorca Trnavskej arcidiecézy Dušan Kolenčík. Cibira sa v médiách zastal odvolaného arcibiskupa Róberta Bezáka, kritizoval netransparentnosť pri jeho odvolávaní, preto aj ponúkol svoju funkciu. Zúčastnil sa aj na ďakovnom zhromaždení veriacich v Trnave, ktoré bolo venované odvolanému arcibiskupovi.

"S prekvapením zisťujem, že niektoré moje medializované výroky v súvislosti s odvolaním pána arcibiskupa Róberta Bezáka vnímajú určití ľudia ako výroky proti Svätému Otcovi. Preto chcem vyjadriť, že si jeho osobu a autoritu vážim a rešpektujem. Vo všetkom, čo som hovoril, chcem byť verný jemu a evanjeliu,“ uvádza sa ďalej vo vyhlásení Cibiru.

Po odvolaní arcibiskupa Bezáka ponúkli viacerí z dekanov Trnavskej arcidiecézy svoju demisiu. Bezáka sa všetci zastali ešte počas apoštolskej vizitácie vo februári tohto roka listom, ktorý adresovali apoštolskému nunciovi na Slovensku Máriovi Giordanovi. Terajších dekanov dosadil na ich miesta Róbert Bezák počas veľkej personálnej rošády po jeho nástupe v roku 2009.
0 Shares

Najnovšie správy

Už v sobotu sa môžete vybrať do Vrbového na jesenný jarmok. Určite tam okrem tradičných stánkov budú čapovať aj burčiak.…
  • 07.10.2022, 09:20
  • Piešťanský týždeň / Nezaradené / Spravodajstvo
piatok, 7. októbra 2022
Meniny má Eliška, zajtra Brigita