Blog Lívie Gažovej: Lesk a bieda Košarísk

  • Blogy / Blogy
  • 12. júla 2012, 09:35
  • Autor:
Martin Cifra

Cestou z Bradla sme sa zastavili v Košariskách. Že Štefánikovo rodisko sa rozvíja bolo vidieť na viacerých opravených chalupách. Malebnosť sa veľmi ťažko dosahuje hladučkou omietkou, no niektorí sa o to predsa pokúsili a výsledok nie je až taký zlý. S podporou eurofondov zrenovovali tradičné kopaničiarske domčeky a vdýchli im nové funkcie.

Krásne drevené okná murovaných domov napomohli v dosiahnutí starodávnej atmosféry, zaujímavé plechové vikiere zasa modernosti. Aj glazovanú škridlu kvôli nim prehliadam. Drevený plôtik, malé okienka. Malebné. Len na dvore, miesto husí a drevených vozov infotabuľa, najmohutnejšia, najpútavejšia a najgýčovejšia, akú som kedy videla. 

Nepochybujúc o schopnostiach tvorcov, neviem pochopiť, prečo takýto objekt znižuje dôstojnosť dvojstoročných príbytkov. Je to azda pripomienka na ľudovosť? Guľa, vrtuľka, koleso, stupňovitá pyramída? Pamätník koľkej internacionály to je?
0 Shares

Najnovšie správy

Predmetom rekonštrukcie strechy piešťanského zimného štadiónu je demontáž pôvodnej strešnej fólie, montáž novej hydroizolačnej PVC fólie, demontáž a montáž strešného…
  • 04.10.2022, 09:48
  • Piešťany / Spravodajstvo
utorok, 4. októbra 2022
Meniny má František, zajtra Viera