Piešťanka Denisa slúžila v Afganistane

  • Kultúra a spoločnosť
  • 11. júla 2012, 13:48
  • Autor:Pavol Vitko
Martin Cifra

PIEŠŤANY – Nadporučíčka Denisa Haasová z Piešťan bola jednou zo štyroch slovenských žien, ktoré sa v júni po polročnej službe vrátili z Afganistanu. Slovensko sa tak definitívne zaradilo k armádam väčšiny krajín NATO, ktoré do operácie ISAF vysielajú nielen mužov.

Po gymnáziu v Piešťanoch vyštudovala Akadémiu Policajného zboru v Bratislave. Ako hovorí, napriek dobrej práci v policajnom zbore ju to stále lákalo do armády. „Po roku pôsobenia na Úrade medzinárodnej policajnej spolupráce v Bratislave som prijala ponuku z Veliteľstva pozemných síl v Trenčíne. Istú úlohu zohrala aj skutočnosť, že som to mala bližšie domov,“ povedala nám ešte počas služby v Afganistane sympatická nadporučíčka. V armáde od roku 2008 pôsobila ako dôstojníčka civilno-vojenskej spolupráce a psychologických operácií. „Myslím si, že muži vedia síce napäté situácie vyriešiť s chladnou hlavou, ale na druhej strane je niekedy žiaduce vložiť do práce aj emócie, ktoré sú zas typické pre nás ženy,“ porovnala dôstojníčka, ktorá je doma aj v riešení právnych problémov.

Viac sa dočítate v PT 28, ktorý je v predaji od utorka 10. júla.

0 Shares

Najnovšie správy

Predmetom rekonštrukcie strechy piešťanského zimného štadiónu je demontáž pôvodnej strešnej fólie, montáž novej hydroizolačnej PVC fólie, demontáž a montáž strešného…
  • 04.10.2022, 09:48
  • Piešťany / Spravodajstvo
utorok, 4. októbra 2022
Meniny má František, zajtra Viera