Bažant Pohoda 2012 s desiatimi bodmi z desiatky

  • Spravodajstvo
  • 11. júla 2012, 09:39
  • Autor:ts/red
Martin Cifra

Desať bodov z desiatich. To je hodnotenie prestížneho servera Virtualfestivals.com, ktorý sa špecializuje na európske festivaly. Redaktor Jon Wright a fotografka Rosemarie Shaw sa už druhý rok po sebe zúčastnili osobne festival na trenčianskom letisku a udelili Bažant Pohode maximálny počet desať bodov.

Vlani nedostal desiatku nikto, Bažant Pohoda a len niekoľko ďalších festivalov získalo deväť bodov. Tento rok je Bažant Pohoda prvým festivalom s maximálnym počtom bodov. „Pohoda sa vďaka úsiliu, chybám a bolesti stala jedným z najlepších festivalov v Európe. Poučení z Glastonbury, Burning Mana a Bestivalu pripravili organizátori akciu tak dobre zorganizovanú, že zahanbuje veľa našich podujatí. Sortiment jedla, ukážka zdvorilosti a slušnosti a neuveriteľné počasie robí z účasti na Pohode nádhernú vec,“ napísal Jon Wright. Ako novinár, ktorý má za sebou viacero festivalov, ocenil aj zvládnutie búrky, ktorú označil za desivú: „Festival bol na dve hodiny prerušený bez žiadnej paniky. Ženy a deti boli presunuté do neďalekých hangárov, všetky scény zatvorené a areál v podstate vyčistený. Tím organizátorov by si za tento krízový manažment zaslúžil medaily.“

Minulý rok zaradili redaktori Virtualfestivals.com Bažant Pohodu na tretie miesto v rebríčku najlepších letných festivalov v Európe, v ankete Europe Festival Awards 2011 sa slovenský festival dostal medzi päť finalistov v kategórii stredne veľkých festivalov. “VF minulý rok napísal, že Pohoda je veľkou výzvou. Teraz je zrejmé, že Pohoda 2013 je niečo, čo určite musíte zažiť. Odchádzali sme so želaním, aby bola Pohoda každý deň.”

Celé hodnotenie nájdete na stránke www.virtualfestivals.com,  viac informácií o podujatí nájdete na stránke www.pohodafestival.sk.

Na festivale boli aj redaktori Piešťanského týždňa, ich reportáž nájdete v článku Pohoda zažila tropické slnko i blesky.

Bažant Pohoda 2012 v číslach:

Organizátori Bažant Pohody 2012 rozdali zdarma návštevníkom vyše 20 000 litrov minerálnej vody. Pre ľudí pripravili aj  464 000 litrov pitnej vody v 11-tich cisternách, 7692 litrov pitnej vody v 59-tich vodostrojoch, 400 000 dávok dezinfekčného prípravku na ruky, 4 665 600 litrov úžitkovej vody, 142 batérií s vodou na umývanie, 500 chemických toi-toi toaliet, 20 chemických toi-toi toaliet pre vozíčkarov, 11 čistiacich vozov, ktoré päťkrát denne čistili toalety, 128 splachovacích toaliet, 156 spŕch. 220 ľudí upratovalo areál (50-členné skupiny nonstop), v ktorom bolo šesť stanovíšť zdravotnej služby, z toho jedna poľná nemocnica. O odpadky sa postarali tri lisovacie kontajnery, 14 veľkoobjemných kontajnerov, 428 kontajnerov na rôzne druhy odpadu. Medzi ďalšie zaujímavé čísla možno zaradiť aj 3900 kusov plienok pre deti, 6400 vlhčených utierok či 250 podložiek na prebaľovanie.

0 Shares

Najnovšie správy

Predmetom rekonštrukcie strechy piešťanského zimného štadiónu je demontáž pôvodnej strešnej fólie, montáž novej hydroizolačnej PVC fólie, demontáž a montáž strešného…
  • 04.10.2022, 09:48
  • Piešťany / Spravodajstvo
Dnes je streda 5. októbra. Tento deň je Medzinárodným dňom učiteľov. Meniny má Viera.
  • 04.10.2022, 23:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
streda, 5. októbra 2022
Meniny má Viera, zajtra Natália