Poľnohospodárom z Piešťan rozkradli kovové časti závlah

  • Nezaradené
  • 10. júla 2012, 09:52
  • Autor:Viera Dusíková

PIEŠŤANY – Sucho, ktoré už viac ako pol roka postihuje aj náš región, má katastrofálne následky. Očakávajú sa len asi 60-percentné výnosy. Na niektorých miestach a pri niektorých plodinách aj nižšie. Najhoršie je na tom repka olejná, jarný jačmeň i pšenica. Obilniny aj repka zahoreli, pustili sa do nich škodcovia a choroby. Väčšina družstiev musela repku zaorať. Poľnohospodári sú zdrvení. Obávajú sa krachu. Mnohí nemohli ani zavlažovať, lebo kovové časti závlahových systémov im rozkradli z polí zlodeji.

Mnohí poľnohospodári sa spoliehajú na lepšie výnosy slnečnice a kukurice. Tie sa po júnových dažďoch spamätali. Neúroda sa pravdepodobne prejaví zvýšením cien potravín. Ľudia síce budú mať čo jesť, pretože si môžu nakúpiť zahraničné potraviny, horšie na tom bude dobytok – zimu s dostupným krmivom neprečká.

O vplyve dlhodobého sucha na tohtoročnú úrodu sme sa ešte v polovici júna porozprávali s podpredsedom Roľníckeho družstva v Moravanoch nad Váhom Milanom Mackom. 

Aj tejto téme sa podrobne venujeme v aktuálnom vydaní Piešťanského týždňa (PT 28 nájdete v predaji od utorka 10. júla, stiahnuť si ho môžete aj v elektronickej podobe na našom webe v sekcii Noviny na stiahnutie.((myvideo:1))
((myvideo:2))
((myvideo:3))

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je piatok 9. decembra. Tento deň je Medzinárodným dňom boja proti korupcii. Meniny má Izabela.
  • 09.12.2022, 00:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
piatok, 9. decembra 2022
Meniny má Izabela, zajtra Radúz