Chtelničania nazreli do bášt aj pivníc kaštieľa

  • Spravodajstvo
  • 6. júla 2012, 16:41
  • Autor:vd/ts
Martin Cifra

CHTELNICA – Návštevníci Chtelnice si minulú nedeľu prezreli nielen dve bašty a pivnice kaštieľa, ktoré boli doposiaľ pre verejnosť tabu a potom si posadali a sledovali pestrý program. Vystúpili na ňom všetci, čo dávajú druhú šancu schátranému kaštieľu.

V obci Chtelnica už dlhé roky chátra renesančný kaštieľ z roku 1583. Na záchranu národnej kultúrnej pamiatky vyhlásilo vedenie obce dobrovoľnú verejnú zbierku. Výťažok z nej poputuje na financovanie rekonštrukcie časti kaštieľa, kde by mala vzniknúť galéria umeleckých diel a historickej expozície Chtelnice a jej okolia. Prvým krokom k uskutočneniu tejto idey je projekt podpory na záchranu dominanty obce – kultúrny program Druhá šanca. Ten začal v nedeľu 1. júla o pred kaštieľom.

Návštevníci Chtelnice si v nedeľu prezreli nielen dve bašty a pivnice kaštieľa, ktoré boli doposiaľ pre verejnosť tabu a potom si posadali a sledovali pestrý program, v ktorom nechýbalo vystúpenie miestnych ochotníkov z divadla – OCH, pobavili sa pri kapele Musica Natura, školskej kapele School band, alebo sledovali Podhoranku.  Záujme bol aj o výtvarné práce detí, ktoré svoje kresby vystavovali v sprístupnenom pavilóne kaštieľa. To všetko sa konalo v tropických horúčavách, príjemný chládok panoval iba za múrmi kaštieľa – najmä v jeho pivničných priestoroch.

Viac sa dočítate v Piešťanskom týždni.

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je pondelok 3. októbra. V Slanici sa 3. októbra 1762 narodil jazykovedec a národovec Anton Bernolák. Tento deň je…
  • 02.10.2022, 23:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je nedeľa 2. októbra. Tento deň je Medzinárodným dňom nenásilia, Svetovým dňom hospodárskych zvierat, Svetovým dňom ľudských sídiel, Svetovým…
  • 01.10.2022, 23:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
pondelok, 3. októbra 2022
Meniny má Stela, zajtra František