Z mestskej polície odchádza šesť policajtov

  • Spravodajstvo
  • 3. júla 2012, 09:11
  • Autor:Igor Paulech
Martin Cifra

PIEŠŤANY – Počas jarných a letných mesiacov v Piešťanoch vidno aj hliadky mestskej polície, ktoré sa preháňajú na bicykloch. Zdržiavajú sa najmä v parkoch a na kolookruhu, kde kontrolujú cyklistov a korčuliarov. Šetrenie mestských financií sa však dotklo každej časti života v meste, výnimkou nebola ani polícia.

„Tento rok sme s hliadkami na bicykloch začali už v apríli. V prípade priaznivého počasia ľudia môžu cyklohliadky vidieť až do októbra. Policajti sa zameriavajú hlavne na oblasť Lodenice a parky, tam zabezpečujú verejný poriadok. Riešia napríklad konflikty medzi pešími a korčuliarmi na kolookruhu pri Vážskej ulici,“ povedal náčelník Mestskej polície v Piešťanoch Marcel Mihalik.

Utiahnutý mestský rozpočet sa však dotkol aj policajtov. Primátor Remo Cicutto informoval na zastupiteľstve, že rady mestských strážnikov poriadku opustilo šesť členov. „Šetrí sa všade, vo všetkých položkách rozpočtu mesta. Ľudia si preto musia tiež uvedomiť, že je to dôvod, pre ktorý máme menej policajtov. Pokiaľ je možnosť, ľudia idú za lepším zárobkom,“ dodal M. Mihalik. Podľa náčelníka mestskej polície zatiaľ čakajú na vyhodnotenie rozpočtu mesta, potom – podľa situácie, by mohli prijať do zamestnania dvoch policajtov.

0 Shares

Najnovšie správy

Už v sobotu sa môžete vybrať do Vrbového na jesenný jarmok. Určite tam okrem tradičných stánkov budú čapovať aj burčiak.…
  • 07.10.2022, 09:20
  • Piešťanský týždeň / Nezaradené / Spravodajstvo
piatok, 7. októbra 2022
Meniny má Eliška, zajtra Brigita