Strategický investor pre letisko v (ne)dohľadne

  • Spravodajstvo
  • 3. júla 2012, 10:40
  • Autor:Ján Karásek
Martin Cifra

PIEŠŤANY – Na piešťanskom letisku je mimoriadne živo. Ešte len doburácali reproduktory účinkujúcich na Topfeste a už sa sem chystá ďalšia nakladačka v podobe legendárnej kapely Guns N´ Roses. Zato motory lietadiel tu nejako nepočuť. O letisku sme sa zhovárali s primátorom a predsedom dozornej rady Letisko Piešťany, a.s. v jednej osobe, Remom Cicuttom.

Kraje už dlho hľadajú investorov pre svoje letiská, ktoré sú nerentabilné. V tom piešťanskom má podiel ministerstvo dopravy, Trnavský samosprávny kraj (TTSK) a Mesto Piešťany. Črtá sa pre neho nejaký strategický partner?

Získať partnera pre takýto typ letiska nie je jednoduché. Prevažne je potencionálny záujem o zriadenie carga. Treba si ale uvedomiť, že cargo je nákladná preprava, pri ktorej lietadlá pristávajú najmä v noci, čo by narušilo charakter nášho mesta. Z ďalších dopadov je to ďalej záťaž na cestnú infraštruktúru pri následnom rozvoze tovarov.

Čo preferujú akcionári?

Osobnú prepravu. Nejde však o pravidelné linky, vzhľadom na krátke vzdialenosti od Bratislavy a Viedne, ale o biznis lety a charterové lety.

Pokračovanie rozhovoru nájdete v aktuálnom vydaní PT.

0 Shares

Najnovšie správy

Predmetom rekonštrukcie strechy piešťanského zimného štadiónu je demontáž pôvodnej strešnej fólie, montáž novej hydroizolačnej PVC fólie, demontáž a montáž strešného…
  • 04.10.2022, 09:48
  • Piešťany / Spravodajstvo
utorok, 4. októbra 2022
Meniny má František, zajtra Viera