Arcibiskupovi Bezákovi položia pod okná kvety

  • Spravodajstvo
  • 2. júla 2012, 09:53
  • Autor:sita
Martin Cifra

TRNAVA – Kvety vďačnosti ako poďakovanie za službu arcibiskupovi Róbertovi Bezákovi sa chystajú dnes o 18:00 položiť veriaci na Námestí sv. Mikuláša v Trnave. Ide o reakciu na jeho odvolanie z úradu arcibiskupa, ktoré oznámil Bezák počas nedeľnej svätej omše.

Svätý Otec Benedikt XVI. dnes na poludnie odvolal arcibiskupa Róberta Bezáka z pastoračného riadenia Trnavskej arcidiecézy. Rozhodol sa tak na základe apoštolskej vizitácie, ktorá sa uskutočnila 22. januára až 1. februára 2012. Konferencia biskupov Slovenska rozhodnutie Svätého Otca prijíma v duchu viery a synovskej poslušnosti a prosí Pána o požehnanie pre Cirkev na Slovensku. Až do vymenovania nového pastiera pre Trnavskú arcidiecézu bude jej pastoračným riadením poverený pomocný biskup Ján Orosch ako apoštolský administrátor „sede vacante“. To znamená, že bude podriadený priamo Svätej stolici. Vymenovanie administrátora je dočasným riešením.
Ešte v nedeľu večer sa veriaci zišli v Bazilike sv. Mikuláša a modlili sa za arcibiskupa Bezáka. Po skončení modlitbového stretnutia sa dohodli na tom, že položia kvety vďačnosti pod okná jeho bytu na Námestí sv. Mikuláša. 

Bezák v nedeľu počas svätej omše prečítal dva listy z Apoštolskej nunciatúry na Slovensku. V prvom liste ho pápež Benedikt XVI. prostredníctvom apoštolského nuncia Maria Giordana požiadal o odstúpenie z pastoračného riadenia arcidiecézy, druhým listom ho z úradu odvolal. 52-ročný Bezák bol za trnavského arcibiskupa vymenovaný len pred tromi rokmi, kedy vystriedal vo funkcii Jána Sokola. Trnavský biskup sa rozlúčil s veriacimi
0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je pondelok 3. októbra. V Slanici sa 3. októbra 1762 narodil jazykovedec a národovec Anton Bernolák. Tento deň je…
  • 02.10.2022, 23:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je nedeľa 2. októbra. Tento deň je Medzinárodným dňom nenásilia, Svetovým dňom hospodárskych zvierat, Svetovým dňom ľudských sídiel, Svetovým…
  • 01.10.2022, 23:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
pondelok, 3. októbra 2022
Meniny má Stela, zajtra František