Vo Vrbovom uprostred svinčíka musí žiť sedem detí

  • Spravodajstvo / Región
  • 26. júna 2012, 11:38
  • Autor:Ján Karásek

VRBOVÉ – Jeden z radu domov lemujúcich centrálnu Beňovského ulicu v mestečku so šikmou vežou skrýva v sebe ohavnosť, ktoré si okoloidúci nemajú šancu všimnúť. Jeho dvor sa ani nedá nazvať dvorom… Skôr jedným veľkým svinčíkom. Je priam neuveriteľné, koľko rárohov dokáže nazvlákať jeden človek za niekoľko rokov. Oveľa smutnejšie však je, že medzi smetím bývajú tri rodiny so siedmimi deťmi!

Nehnuteľnosť je majetkom mesta Vrbové. To pred rokmi v ňom vytvorilo priestory, ktoré s istou dávkou nadsázky môžeme nazvať sociálne byty. V jednom z nich – miestnosti zhruba päť krát päť metrov – ešte v máji žil nájomník. Zhruba päť rokov už neplatil žiaden nájom a od mesta dostal výpoveď. Tak sa zobral a odišiel. Svoj „majetok“ nechal napospas osudu. Jeho susedia si vydýchli. Nie nadlho. Neblahé dedičstvo ich kvári naďalej.

„Táto izba bola zaplnená až po strop. Sused mal v tom bordeli vytvorený akýsi tunel a tak býval. Celé to bolo treba vypratať,“ ukazuje prázdnu miestnosť, kde v lepších časoch bolo vybudované aj WC, Viera Cichovská. Býva hneď vedľa v bytíku s kuchyňou a izbou. S prieduškami je na polovičnom invalidnom dôchodku a len pred pár dňami sa vrátila z liečenia. Z druhej strany zase žije dcéra s manželom a tromi maloletými deťmi. Keď si porovnáme tú haldu vonku s objemom miestnosti, celý výpočet nám akosi nelezie do hlavy. Dostávame upresnenie, že neželaný nájomník si zvonku pricapil aj akúsi drevenú búdu slúžiacu ako skladisko ďalších zbytočností.

Rodina sa hneď po uvoľnení miestnosti pustila do vypratávania…

Pokračovanie článku nájdete v aktuálnom vydaní Piešťanského týždňa.
0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je štvrtok 1. decembra. Tento deň je Svetovým dňom boja proti AIDS. Meniny má Edmund.
  • 30.11.2022, 22:30
  • Dobré ráno, Piešťany!
štvrtok, 1. decembra 2022
Meniny má Edmund, zajtra Bibiána