Klaudiina kuchyňa: Teľacie na záhradnícky spôsob

 • Kultúra a spoločnosť
 • 22. júna 2012, 08:35
 • Autor:

Tak a už vám píše čerstvá štyridsiatnička, skúsená, rozumná,
ktorá ide príkladom svojim deťom. To čo tu píšem? Som živel a nie teta z reklamy, ktorá si dáva v narodeninám krém proti vráskam. A mimochodom, ja žiadne vrásky nemám, pretože (mám tučnučkú tváričku alebo stále sa smejem).

Oslava sa začala tak, že sme, samozrejme, meškali, lebo sme nevedeli nájsť Slovenský Grob, kde nás čakalo pečené prasiatko! Mali sme tam byť o 18. hodine, ale keď už bolo pred siedmou, ostala som nervózna, no môj kamarát Romanko prezývaný „Štístko“ sa usmieval, že za chvíľu sme tam, nech nestresujem. Našli sme to! Po ceste naspäť mi všetci vyvolávali, že kde som a bla bla… Ráno o tretej hodine som s manželom odišla domov. Všetci kričali, že kam idem, veď som oslávenec a ja na to: „No viete, ja už som staršia dáma v rokoch! Vyšla som z podniku, išli nás odprevadiť nejakí ľudia, ktorí mi pomáhali niesť darčeky a veľkú tortu, na ktorej svietilo číslo 40, a zastavili nás nejakí mladí chalani: „To kto má štyridsať? Vy mladý pán?“ Otočili sa na môjho podguráženého manžela. „Nie, ona. Ja mám skoro päťdesiat,“ ukázal prstom na mňa. Chlapci neverili, mysleli si, že mám najviac tridsať. Bola som už vyčerpaná, nechcelo sa mi nič vysvetľovať. Teraz mi to lichotí, no ale poďme variť. Dnes, milé dámy, gazdinky, slečinky a blondínky, si navaríme teľacie na záhradnícky spôsob. 

POTREBUJEME: 1 kg teľacie karé, mrkvu, hrášok, kápiu (ja som použila mrazenú), 2 kocky bujónu

 Mäso si nakrájame na rezne, posolíme, okoreníme mletým čiernym korením a osmažíme na oleji. Podlejeme vodou, pridáme bujóny, pred koncom nasypeme zeleninu, prevaríme a podávame s ryžou. Želám dobrú chuť!

Medzi nami: Teľacie mäso, hoci je ako bavlnka, som kúpila prvý raz za dvadsať rokov manželstva, ale po zahlásení tej sumy asi aj posledný.

0 Shares

Najnovšie správy

Inšpiratívne vianočné stolovanie, čokoládový obraz, vynikajúca vianočná zmrzlina, kávové špeciality, voňavé medovníčky, vlastný hotelácky med, nádherné candy bary, pôsobivé vianočné…
 • 03.12.2022, 22:42
 • Kultúra a spoločnosť / Školy / Piešťany
Dnes je pondelok 5. decembra. Tento deň je Svetovým dňom pôdy a Medzinárodným dňom dobrovoľníkov v ekonomickom a sociálnom rozvoji.…
 • 04.12.2022, 23:00
 • Dobré ráno, Piešťany!
Advent je čas, keď sa máme stíšiť a zamyslieť sa nad tým, čo ovplyvňuje naše zásadné rozhodnutia, kam smeruje naša…
 • 02.12.2022, 23:02
 • Kultúra a spoločnosť / Región
Dnes je nedeľa 4. decembra. Tento deň je Sviatkom sv. Barbory, patrónky baníkov a delostrelcov. Meniny má Barbora, Barbara.
 • 03.12.2022, 22:40
 • Dobré ráno, Piešťany!
pondelok, 5. decembra 2022
Meniny má Oto, zajtra Mikuláš