Cestovanie mestskou dopravou v Trnave má zdražieť

  • Spravodajstvo
  • 22. júna 2012, 12:23
  • Autor:sita/red

TRNAVA – Cestovanie autobusmi mestskej hromadnej dopravy v Trnave má od 1. augusta výrazne zdražieť. Za lístok kupovaný u vodiča zaplatia cestujúci namiesto terajších 50 až 80 centov, pri platbe SMS správou budú cestovať za 70 a s čipovou kartou za 60 centov. Vyplýva to z návrhu nového výmeru cestovného, o ktorom budú na budúci týždeň rozhodovať mestskí poslanci.

Radnica návrh na zvýšenie cestovného zdôvodňuje neustálym znižovaním tržieb dopravcu, ktorému sa tak zvyšujú náklady na prepravné služby. Stratu si podľa zmluvy o výkonoch vo verejnom záujme SAD Trnava požaduje doplatiť od samosprávy. Mesto Trnava každý rok dotuje mestskú hromadnú dopravu čiastkou okolo milión eur.

Návrh na zvýšenie cestovného sa do mestského zastupiteľstva dostal už vlani v októbri. Poslanci ho v poslednom momente z rokovania stiahli, pretože sa im zdal slabo zdôvodnený. Nový návrh vôbec neráta s predvolebným sľubom primátora Vladimíra Butka, ktorý Trnavčanom sľuboval cestovanie mestskými autobusmi v nedeľu a počas sviatkov zadarmo.

V Piešťanoch sa ceny lístkov MHD zvyšovali minulý rok. Za obyčajný lístok zaplatíte u vodiča 50 centov, držitelia čipovej karty platia za cestu o jeden cent menej.
0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je štvrtok 1. decembra. Tento deň je Svetovým dňom boja proti AIDS. Meniny má Edmund.
  • 30.11.2022, 22:30
  • Dobré ráno, Piešťany!
štvrtok, 1. decembra 2022
Meniny má Edmund, zajtra Bibiána