Máme najvyššiu súťaž v basketbale

  • Šport / Basketbal
  • 14. júna 2012, 08:56
  • Autor:Štefan Gregorička
Martin Cifra

PIEŠŤANY – Po hokejistoch ŠHK 37 si v nasledujúcej sezóne zahrá najvyššiu slovenskú súťaž – extraligu – aj ďalší piešťanský klub. Tým sú basketbalistky. Rozhodlo sa o tom na nedeľňajšom zasadnutí Valného zhromaždenia Združenia ženských basketbalových klubov v Ružomberku.

V basketbalovej extralige žien by malo hrať v súťažnom ročníku 2012-2013 deväť alebo desať družstiev. Sú medzi nimi aj piešťanské basketbalistky. Najvyššia súťaž sa tak bude v našom meste hrať už po druhý raz v histórii, no pri svojej prvej účasti v sezóne 2000-2001 Piešťanky s najlepšími ženskými družstvami Slovenska nehrali. Tentoraz budú mať diváci v našom meste možnosť vidieť na vlastné oči aj hráčky Good angels Košice, MBK Ružomberok, ŠBK Šamorín a ďalšie. V prvej lige je zatiaľ prihlásených deväť družstiev. Okrem spomínanej trojice sú to Poprad, Rožňava, Cassovia Košice, BK Petržalka, Spišská Nová Ves a Piešťany. Piešťanky vytvoria spoločné družstvo so Starou Turou.

Viac sa dočítate v Piešťanskom týždni 24.
0 Shares

Najnovšie správy

Predmetom rekonštrukcie strechy piešťanského zimného štadiónu je demontáž pôvodnej strešnej fólie, montáž novej hydroizolačnej PVC fólie, demontáž a montáž strešného…
  • 04.10.2022, 09:48
  • Piešťany / Spravodajstvo
utorok, 4. októbra 2022
Meniny má František, zajtra Viera