Vyhral Pytagoriádu – Piešťanec pokoril súperov

  • Spravodajstvo
  • 9. júna 2012, 18:21
  • Autor:red.

PIEŠŤANY/BRATISLAVA – V piatok 8. júna sa v Bratislavskej IUVENTE konalo celoslovenské kolo Pytagoriády, na ktorom sa zúčastnil aj žiak Prímy z Gymnázia Pierra de Coubertina v Piešťanoch Marián Poturnay. Súťažil v dvoch kategóriách. V kategórii P6, v ktorej matematické schopnosti preverovali šiestakom obsadil 2. miesto a medzi siedmakmi obsadil vynikajúce prvé miesto. Blahoželáme!

Súťažilo sa v troch kategóriach – P6,P7,P8 (šiestaci až ôsmaci). V kategórii P6 súťažilo 9 žiakov a v kategórii P7 bolo 13 žiakov.Piešťanský gymnazista Marián Poturnay ako jediný zo všetkých účastníkov riešil dve kategórie.
"Bol to vlastne výber z okresných kôl podľa počtu získaných bodov. V každej kategórii bolodvadsať úloh, pričom nie všetky boli ľahké ako na okresnom kole. Boli to príklady, ale aj slovné úlohy, ktoré obsahovali záludné chytáky. Časový limit na všetky otázky bol 60 minút. Za každú správnu odpoveď sa získaval 1 bod a za každé tri ušetrené minúty sa získaval tiež jeden bod, takže dôležitá bola aj rýchlosť počítania, pričom body za čas sa prideľovali až pri získaní aspoň 12 bodov za úlohy. Majkovi trvalo vyriešiť kategóriu P6 11 minút a na vyriešenie kategórie P7 mu stačilo iba 9 minút ! Ako sa autorka úloh a zároveň aj predsedkyňa komisie priznala, jej by 9 minút nestačilo ani na prečítanie si zadania, nie to ešte na vyriešenie príkladov," zdôraznil Mariánov otec Luboš Poturnay.

0 Shares

Najnovšie správy

Advent je čas, keď sa máme stíšiť a zamyslieť sa nad tým, čo ovplyvňuje naše zásadné rozhodnutia, kam smeruje naša…
  • 02.12.2022, 23:02
  • Kultúra a spoločnosť / Región
Dnes je sobota 3. decembra. Tento deň je Sviatkom sv. Františka Xaverského, patróna diela šírenia viery (misionárov) a Medzinárodným dňom…
  • 02.12.2022, 23:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
sobota, 3. decembra 2022
Meniny má Oldrich, zajtra Barbora