V Monsalvy mali sladký deň detí

  • Kultúra a spoločnosť
  • 8. júna 2012, 12:05
  • Autor:inz.

PIEŠŤANY – Sladký, ale aj zdravý – plný skákania, tanca, maškrtenia, líčenia i česania, ale aj módnej prehliadky – taký bol štvrtok v záhrade piešťanskej cukrárne Monsalvy. Organizátori ho venovali deťom, ale aj maminám, tatinom i starým rodičom. Nik neprišiel skrátka.

Deťúrence skákali na fit loptách, hádzali loptičky do vedierka, točili si hula hop, skúšali postrúhanú mrkvu aj hranolčeky, ktoré im tu pripravili podľa najnovšej technológie, ktorá nepotrebuje veľa oleja.
Z tácní mizli čokoládové guličky aj lízatká, belgická čokoláda, jahody so šľahačkou a čokoládou i čerstvý freš. My sme si odfotili nielen malé tanečnice – Plejády Moniky Ondrášikovej, ale aj atmosféru, ktorá tu vládla.
Potom v záhrade zazneli ľudovky – to už na trávniku krepčili Strieborničiarky Dagmar Kuběnovej a na príjemnej oslave MDD nechýbali ani tanečníčky zo skupiny Bella. Všetky tri skupiny sa učia tancovať v Základnej umeleckej škole v Piešťanoch. Malé parádnice aj ich maminy obdivovali modely z butiku Eliša a praktické gazdinky sa sústredili pri najnovšom strúhači a mlynčeku v jednom z produkcie Moulinexu alebo po očku skúmali ako sa pripravujú hranolčeky na najnovšom technologickom zázraku značky Tefal actifree. Rušno bolo aj pri stoličkách vizážistky i kaderníčky, kde si skúšali nové image mamičky detí, ktoré medzitým zabával s mikrofónom v ruke moderátor podujatia Štefan Varga z OD Kocka.
Nik nedal dopustiť na kvalitné zákusky, ktorých receptúry tvorí Silvia Kulichová, majiteľka Monsalvy. Celou kaviarňou a záhradou sa niesla vôňa kvalitnej kávy, belgickej čokolády a ručne vyrábaných praliniek. Zákazníci si maškrty a zákusky môžu kúpiť alebo objednať a vychutnať si ich aj v pohodlí domova. 

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je štvrtok 30. novembra. Tento deň je Dňom počítačovej bezpečnosti. Meniny majú dnes Ondrej a Andrej.
  • 29.11.2023, 22:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je sobota 2. decembra. Tento deň je Svetovým dňom zrušenia otroctva. Meniny má Bibiána.
  • 01.12.2023, 22:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
sobota, 2. decembra 2023
Meniny má Bibiána, zajtra Oldrich