Leto do Piešťan priviezli rýchlikom z Děčína

  • Kultúra a spoločnosť
  • 4. júna 2012, 12:18
  • Autor:Petr Veverka
Martin Cifra

PIEŠŤANY – „Společnost pro převážení ročních období“ prišla do Piešťan na pozvanie Občianského združenia ČANGO priviezla „ČESKÉ LÉTO“ až z Děčína. Vzácni hostia sa netajili, že by si do DĚČÍNA radi priviezli radostnú atmosféru otvorenej piešťanskej letnej kúpeľnej sezóny.

Na čele "SPOLEČNOSTI PRO PŘEVÁŽENÍ ROČNÍCH OBDOBÍ" boli  prezident  spoločnosti Jaroslav  Drahoš a  vlajkonosič pán František Korel, ktorý je súčasne garantom  leta, pretože sa narodil 21. júna – v deň prvého letného dňa.

V piatok po skončení slávnostného zasadnutia Mestského zastupiteľstva v Dome umenia odovzdal prezident SPPRO Jaroslav Drahoš primátorovi Remo Cicuttovi "ČESKÉ LÉTO" , ktoré pán primátor s radosťou prijal. Následne sa členovia SPPRO zúčastnili na vernisáži MOSTY a v sobotu sa zapojili do tradičného sprievodu OLKS.  Sprevádzali ich členovia OZ ČANGO a Českého spolku v Trnavskom regióne. Pred tribúnou pozdravili aj vzácnych hostí. Veria, že ich návšteva prispeje k rozvoju vzťahov miest Piešťany a Děčína.

Členovia spoločnosti  podporujú aj snahu Občianskeho združenia ČANGO so sídlom v Piešťanoch o zachovanie železničnej trate Piešťany – Vrbové a vybudovanie modernej cyklotrasy Piešťany – Vrbové, súbežne so železnicou.

21. júla 2012 sa v DĚČÍNE uskutoční I. ročník Medzinárodných majstrovstiev Českej republiky v jazde na pákových drezínach. Členovia SPPRO pozývajú už dnes širokú verejnosť na toto zaujímavé podujatie a k návšteve pekného děčínskeho kraja.
0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je nedeľa 2. októbra. Tento deň je Medzinárodným dňom nenásilia, Svetovým dňom hospodárskych zvierat, Svetovým dňom ľudských sídiel, Svetovým…
  • 01.10.2022, 23:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je sobota 1. októbra. V Piešťanoch sa 1. októbra 1942 narodil PhDr. Vojtech Haring, PhD., výtvarník, karikaturista, vysokoškolský pedagóg,…
  • 30.09.2022, 23:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
nedeľa, 2. októbra 2022
Meniny má Levoslav, zajtra Stela