Piešťanci ostali pred bránami Londýna

 • Šport / Ostatné športy
 • 1. júna 2012, 10:21
 • Autor:Štefan Gregorička

PIEŠŤANY – O štart na jubilejných XXX. Hrách letnej olympiády v Londýne sa uchádzajú aj viacerí odchovanci piešťanského športu. Z nich má zatiaľ istú účasť na tomto sviatku športu len tenistka Dominika Cibulková. Blízko k štartu pod olympijskými kruhmi má aj ďalší tenista Lukáš Lacko. Minulý týždeň sa však pokúšali kvalifikovať na OH aj ďalší piešťanskí športovci.

O smole môže hovoriť kanoista Matej Rusnák, ktorý skončil na svetovej kvalifikácii v poľskej Poznani v C1 na 1000 metrov tretí za Nemcom Brendelom a Rumunom Chirilom. Na OH totiž postupovali len prví dvaja. Simona Šamková z TJ Sĺňava sa síce prekvapujúco dostala v K1 na 200 metrov do finále, no tam skončila ôsma. Na OH však postúpili len dve najrýchlejšie kajakárky.

Pokus o účasť v Londýne nevyšiel ani narýchlo zloženému piešťanskému veslárskemu dvojskifu Lukáš Babač, Richard Vančo. Tí skončili na finálovej svetovej olympijskej kvalifikácii vo švajčiarskom Luzerne v semifinále dvojskifu ťažkých váh na nepostupovom šiestom mieste a na OH postupovali len dve najrýchlejšie posádky z finále.

Iskierku nádeje na účasť na svojej rekordnej šiestej olympiáde v rade má ešte plavkyňa ŠPK Kúpele Piešťany Martina Moravcová. Táto 36-ročná veteránka síce splnila na minulotýždňových majstrovstvách Európy v dlhom bazéne v maďarskom Debrecíne v pretekoch na 50 metrov voľný spôsob časom 25,95 s olympijský B-limit, no ten jej štart v Londýne nezaručuje. Dvojnásobná strieborná medailistka z OH 2000 v Sydney prerušila koncom roku 2009 pre materské povinnosti svoju plaveckú kariéru. Po návrate do bazénov potrebuje splniť ostrý A-limit na OH v Londýne, ktorý je na 50 m vsp. 25,27 s. Ak by ho Martina stihla splniť na majstrovstvách Slovenska, bola by prvou plavkyňou v bazénovom plávaní na svete, ktorá by absolvovala šesť olympiád. Dodajme, že najúspešnejšia slovenská športovkyňa histórie debutovala na OH už ako 16-ročná v roku 1992 v Barcelone. 

Viac správ zo športu v Piešťanoch a regióne nájdete v každom vydaní Piešťanského týždňa.
0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je pondelok 26. septembra. Tento deň je Európskym dňom jazykov a Svetovým dňom mlieka v školách. Meniny má Edita.
 • 25.09.2022, 23:00
 • Dobré ráno, Piešťany!
Niektoré samosprávy skrášľujú svoje najnavštevovanejšie ulice a pešie zóny kvetinovými inštaláciami zavesenými na verejnom osvetlení, iné sa venujú len tradičným…
 • 25.09.2022, 23:01
 • Piešťany / Spravodajstvo
Dnes je utorok 27. septembra. Tento deň je Svetovým dňom cestovného ruchu a Dňom železničiarov. Meniny má Cyprián.
 • 26.09.2022, 23:00
 • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je streda 28. septembra. Tento deň je Svetovým dňom besnoty, Svetovým dňom za právo vedieť a Medzinárodným námorným dňom…
 • 27.09.2022, 22:40
 • Dobré ráno, Piešťany!
utorok, 27. septembra 2022
Meniny má Cyprián, zajtra Václav