Na slovenských cestách vyhaslo až desať životov

  • Spravodajstvo
  • 29. mája 2012, 10:08
  • Autor:sita/red

PIEŠŤANY/SLOVENSKO – Policajti minulý týždeň zaznamenali na slovenských cestách 258 dopravných nehôd, čo je o 39 nehôd menej ako v rovnakom týždni minulý rok. Napriek tomu, že sa počet nehôd znížil, o život prišlo desať vodičov.

Najmenej nehôd bolo v Trenčianskom a Trnavskom kraji, kde však zahynuli štyria ľudia v jednom aute. Počas minulého týždňa boli bez smrteľných nehôd Nitriansky, Žilinský, Banskobystrický a Prešovský kraj.
Od začiatku tohto roka do nedele na území Slovenska vyhaslo 103 životov v dôsledku dopravných nehôd, čo je o 10 menej ako v minulom roku. Na následky dopravných nehôd v tomto roku doplatilo životom 66 vodičov a spolujazdcov, šesť motocyklistov, 24 chodcov a sedem cyklistov.Stalo sa 5 056 dopravných nehôd, čo je o 770 menej ako v rovnakom období minulý rok.
Polícia neustále prijíma opatrenia na zníženie nehodovosti a úmrtnosti. Na zníženie rizík vzniku dopravných nehôd zvýši polícia dohľad najmä v dňoch vysokej intenzity cestnej premávky. Polícia sa hlavne sústredí na diaľnice, rýchlostné cesty a cesty I. triedy každý piatok a nedeľu od popoludnia do večerných hodín a v pondelok v predpoludňajších hodinách.

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je piatok 9. decembra. Tento deň je Medzinárodným dňom boja proti korupcii. Meniny má Izabela.
  • 09.12.2022, 00:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
piatok, 9. decembra 2022
Meniny má Izabela, zajtra Radúz