Colníci zaistili falzifikáty za 1,8 milióna eur

  • Spravodajstvo
  • 28. mája 2012, 10:00
  • Autor:sita
Martin Cifra

TRNAVA – Dva dni trvala pracovníkom Colného úradu v Trnave kontrola veľkého množstva tovaru dovezeného z Číny, ktorý zaistili v pobočke Brodské. Viac ako 40 tisíc kusov tričiek, ponožiek a ďalšieho textilného tovaru bolo označených ochrannými známkami Puma, Calvin Klien, Versace, DOLCE & GABBANA a ďalšími. Colníci majú podozrenie, že ide o falzifikáty.

Podľa hovorkyne Colného úradu v Trnave Ivety Švárnej vzhľadom na kvalitu materiálu, vyhotovenie, formu a spôsob balenia vzniklo podozrenie, že došlo k porušeniu ochrany duševného vlastníctva oprávnených osôb. Tovar preto trnavskí colníci zaistili v súlade s platnými colnými predpismi. Koncom týždňa z rovnakých dôvodov zaistili aj tovar z kamióna s tureckou poznávacou značkou, ktorý kontrolovali na diaľnici D-2 Kúty – Lanžhot. 

"Odhadovaná škoda, ktorá by vznikla ponúkaním zaisteného tovaru na trhu na predaj ako originálnych výrobkov bola majiteľmi ochranných známok predbežne vyčíslená na viac ako 1,8 milióna eur. Po potvrdení, že ide o falzifikáty ochranných známok, bude tovar s cieľom ochrany práv duševného vlastníctva zničený,“ dodala Švárna.
0 Shares

Najnovšie správy

Predmetom rekonštrukcie strechy piešťanského zimného štadiónu je demontáž pôvodnej strešnej fólie, montáž novej hydroizolačnej PVC fólie, demontáž a montáž strešného…
  • 04.10.2022, 09:48
  • Piešťany / Spravodajstvo
utorok, 4. októbra 2022
Meniny má František, zajtra Viera