POTVRDENÉ: Piešťany sú definitívne v Extralige!

  • Hokej / Šport
  • 23. mája 2012, 18:41
  • Autor:SITA/P.J.

PIEŠŤANY – Hokejisti ŠHK 37 Piešťany budú v novej sezóne účastníkmi extraligy. V najvyššej súťaži nahradia bratislavský Slovan, ktorý bude hrať v Kontinentálnej hokejovej lige. Extraliga bude mať aj naďalej desať tímov. Piešťany dostali ponuku na účasť medzi slovenskou elitou ako finalista druhej najvyššej súťaže, keďže jej víťaz z Bardejova je farmou Košíc.

Túto správu pre Piešťanský týždeň oficiálne potvrdil aj prezident klubu ŠHK 37 Piešťany – Jaroslav Lušnák. "Dnes sme sa stretli v Klagenfurte, so zástupcami EBEL ligy, kde sme im poďakovali za možnosť zúčastniť sa na jednaniach o vstupe do ich ligy. Z dôvodu toho, že sme uprednostnili ponuku našej najvyššej súťaže Tipsport Extraligy, pre sezónu 2012/13 budeme hrať v slovenskej extralige."
O zaradení Piešťan do extraligy definitívne rozhodol v stredu 23. mája na svojom zasadnutí výkonný výbor Slovenského zväzu ľadového hokeja (SZĽH). "Výkonný výbor SZĽH potvrdil dohody Pro-Hokeja, Združenia oddielov a klubov I. ligy a Piešťan, ktoré sa stávajú riadnym účastníkom Tipsport extraligy od sezóny 2012/13. Žrebovanie súťaže sa uskutoční v polovici júna už aj za účasti zástupcu Piešťan," potvrdil riaditeľ riadiaceho orgánu extraligy Pro-Hokeja Vladimír Paštinský. 
V najbližších dňoch sa doladí termínová listina najvyššej slovenskej súťaže. Aj tento rok v nej bude účinkovať aj reprezentačný výber hráčov do 20 rokov. Ten bude hrávať svoje domáce duely už v Bratislave. "Tentoraz nastúpi dvadsiatka v extralige proti súperom doma aj vonku," doplnil informáciu Vladimír Paštinský.

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je štvrtok 29. septembra. Meniny má Michal, Michaela.
  • 28.09.2022, 23:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
Vpredu aj vzadu hasičské autá a medzi nimi pestrý pelotón cyklistov. Na dvojkolesové tátoše nasadli v rámci nesúťažnej disciplíny BOVO…
  • 28.09.2022, 23:02
  • Kultúra a spoločnosť / Región
štvrtok, 29. septembra 2022
Meniny má Michal, Michaela, zajtra Jarolím