Piešťanec pestoval a predával marihuanu, obvinili ho

  • Spravodajstvo
  • 22. mája 2012, 10:39
  • Autor:KR PZ

PIEŠŤANY – Väzenie na desať až pätnásť rokov hrozí 60-ročnému Piešťancovi. U seba doma pestoval a predával marihuanu. Polícia počas prehliadky v rodinnom dome na Díčovej ulici zaistila materiál, z ktorého by bolo možné vyrobiť takmer 9400 dávok. Obvineniam sa nevyhli ani zákazníci obvineného.

Na Nábreží Kolomana Fodora v Piešťanoch skontrolovala v januári policajná hliadka posádku osobného auta Škoda Fabia. Počas kontroly policajti zistili, že traja muži vo veku 22, 27 a 29 rokov a 24-ročná žena u seba neoprávnene prechovávali 101 dávok marihuany. Z vyšetrovania vyplynulo, že drogy mali kúpiť v rodinnom dome v Piešťanoch.  

Na základe operatívnych informácii vykonala polícia domovú prehliadku v rodinnom dome na Díčovej ulici v Piešťanoch pre podozrenie, že 60-ročný majiteľ doma pestuje a predáva marihuanu. Počas prehliadky policajti našli v skleníku zelené rastliny a v dome väčšie množstvo zelenej rastlinnej sušiny. Expertíza zaisteného materiálu potvrdila, že sa jedná o marihuanu, z ktorej by sa dalo vyrobiť až 9344 jednorazových dávok drogy v hodnote minimálne 8372 eur. 

"Vyšetrovateľ v týchto dňoch obvinil z drogovej trestnej činnosti 60-ročného muža z Piešťan. V prípade dokázania viny mu za tento skutok hrozí trest odňatia slobody na desať až pätnásť rokov. Obvineným trom mužom z Piešťan vo veku 22, 29 a 27 rokov a žene z Piešťan vo veku 24 rokov hrozí za tento skutok trest odňatia slobody na štyri až desať rokov," informoval trnavský policajný hovorca Michal Hanus.  

0 Shares

Najnovšie správy

Červený kamión rozžiarený tisíckami svetielok, vianoční škriatkovia a Santa Claus. Takáto paráda zavítala do centra Piešťan v sobotu 3. decembra.…
  • 30.11.2022, 09:37
  • Kultúra a spoločnosť / Piešťany
Jedinečnú príležitosť stretnúť v uliciach anjela ponúkajú počas čarovného predvianočného obdobia Piešťany. Oblastná organizácia cestovného ruchu Rezort Piešťany podporila projekt,…
  • 30.11.2022, 09:54
  • Kultúra a spoločnosť / Piešťany
streda, 30. novembra 2022
Meniny má Andrej, Ondrej, zajtra Edmund