Kniha týždňa: Neznámé slasti (Vojtěch Lindaur)

  • Kultúra a spoločnosť
  • 21. mája 2012, 09:03
  • Autor:Miroslava Gajdošíková
Martin Cifra

Zorientovať sa v množstve ponúkaných titulov súčasného knižného trhu je niekedy veľmi náročné. V spolupráci s kníhkupectvom Bene Libri vám pomôžeme vybrať si ten najzaujímavejší v rubrike Kniha týždňa. Dávam do pozornosti jedinečnú knižnú novinku Neznámé slasti – Příběhy rockových revolucí 1976 – 2012 (Vojtěch Lindaur). Vydalo vydavateľstvo Plus – Albatros Media v roku 2012.

Jeden z autorov úspešného titulu a televízneho cyklu „Bigbít“, Vojtěch Lindaur, vydáva tentoraz obsiahle svedectvo o vývoji rockovej hudby vo svete – Neznámé slasti. Na knihe, ktorá zachytáva rockové revolúcie predovšetkým od ich zrodu a zaraďuje ich do dejinných aj žánrových súvislosti, pracoval s prestávkami takmer sedem rokov.

Sám o neznámych slastiach hovorí: „Impulzom k napísaniu mi bol predavač v najväčšom londýnskom hudobnom kníhkupectve, ktorý na moju otázku ohľadom knihy podobného žánru povedal: To by ste si ju museli napísať sám". A tak sa tak stalo. Kniha je doplnená unikátnymi fotografiami známych rockerov.

Túto akoby kroniku rockovej hudby odporúčam všetkým milovníkom rockovej a alternatívnej hudby. Uvedený knižný titul si môžete zakúpiť v Kníhkupectve v centre mesta, Winterova 31 (bývalý Mliečny bar), 921 01 Piešťany. Tel: 033/7730541

0 Shares

Najnovšie správy

Už v sobotu sa môžete vybrať do Vrbového na jesenný jarmok. Určite tam okrem tradičných stánkov budú čapovať aj burčiak.…
  • 07.10.2022, 09:20
  • Piešťanský týždeň / Nezaradené / Spravodajstvo
sobota, 8. októbra 2022
Meniny má Eliška, zajtra Brigita