Mobily pomôžu urobiť mesto zelenšie

  • Spravodajstvo
  • 19. mája 2012, 10:13
  • Autor:IP

PIEŠŤANY – Piešťanom by nezaškodilo, keby tu pribudlo ešte viac zelene. K tomuto výsledku môže dopomôcť každý, kto sa zapojí do akcie jedného z mobilných operátorov – spoločnosti Orange. Obyvatelia mesta, v prípade, že vymenia papierovú faktúru za elektronickú, či odovzdajú nepotrebný starý telefón na zberné miesto, získajú pre mesto jeden bod. Ak budeme najlepší, mohli by sme vyhrať 3300 eur na výsadbu stromov.

„Bolo by dobré, keby sme oslovili čo najviac ľudí a oni by využili ponuku jedného z mobilných operátorov. Určite máme šancu vyhrať a takto priniesť viac stromov a zelene. Cieľom je aj odovzdať myšlienku ochrany stromov, a teda aj samotnej prírody. Aktivizovať ľudí, aby niečo spravili pre svoje mesto a vážili si životné prostredie. Podporíme aj myšlienku recyklácie, v tomto prípade elektroodpadu a papiera,“ povedal Radovan Pagáč z občianskeho združenia Pro Civitate. Práve tí sa podieľali na organizácii minuloročnej akcie – adopcie stromov.

Elektronickú faktúru si všetci záujemcovia môžu aktivovať na predajných miestach mobilného operátora, prípadne cez SMS či internet. Nepotrebné staré mobily treba odovzdať na niektorej z pobočiek. V Piešťanoch však telefóny nezbierajú, a tak sa na túto úlohu podujal mladý aktivista Michal Fiala. Tí, ktorí majú takýto mobil, môžu ho odovzdať na Sĺňave u Dina. „Zatiaľ neviem, koľko sa vyzbieralo telefónov. Mne ľudia priniesli asi dvadsať. Na konci akcie ich odovzdáme do pobočky v niektorom z krajských miest. Aspoň neskončia v komunálnom odpade či na skládke,“ povedal člen OZ Pro Civitate Jozef Malík.
0 Shares

Najnovšie správy

Advent je čas, keď sa máme stíšiť a zamyslieť sa nad tým, čo ovplyvňuje naše zásadné rozhodnutia, kam smeruje naša…
  • 02.12.2022, 23:02
  • Kultúra a spoločnosť / Región
Dnes je sobota 3. decembra. Tento deň je Sviatkom sv. Františka Xaverského, patróna diela šírenia viery (misionárov) a Medzinárodným dňom…
  • 02.12.2022, 23:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
sobota, 3. decembra 2022
Meniny má Oldrich, zajtra Barbora