V Piešťanskom týždni 21 sa dočítate

  • Spravodajstvo
  • 18. mája 2012, 14:59
  • Autor:red

Čo prinášajú na stránky najnovšieho vydania PT redaktori?

Remo Cicutto sa stal oficiálnym kandidátom Združenia miest a obcí na post šéfa Úradu na verejné obstarávanie


„Nerád by som opustil primátorskú stoličku, túto prácu a Piešťany mám rád. Mám dilemu. Aj v posledných voľbách som získal veľkú podporu od ľudí, ktorí mi dali dôveru a veria mi. Nechcem ich sklamať. Moja vnútorná situácia nie je jednoduchá,“ priznáva v rozhovore pre Piešťanský týždeň prvý muž Piešťan.

Víťazstvo nad Čechmi oslávili výstrelom z húfnice


Výstrel z húfnice D-30 bol oficiálnym začiatkom Noci múzeí a galérií v Piešťanoch. Brány Galérie Fontána, Balneologického múzea a Vojenského historického múzea (VHM) boli otvorené pre všetkých návštevníkov do neskorej noci. Sobotný podvečer 19. mája návštevnosť múzeí trošku poznačil hokejový zápas Slovákov proti Čechom. Ľudia fandili doma, v podnikoch, na námestiach. Zopár si hokej pozrelo na plátne, a to v nezvyčajnom prostredí – medzi vojenskými exponátmi na letisku.

K národnej kultúrnej pamiatke sa nik nehlási

Kaštieľ v Sokolovciach vydržal bez ujmy tri storočia. Až kým ju v roku 2008 neodkúpila firma, ktorá ju dnes chce vrátiť pôvodnemú vlastníkovi. Zatiaľ neznámi  zlodejíčkovia veselo rozkrádajú medenú krytinu a dovnútra pustnúcej stavby cez deravú strechu zateká stále viac a viac. 

Kreslá patria do zberného dvora, stavebný odpad na skládku

Neporiadok okolo kontajnerov na Sídlisku Adam Trajan nie je ničím výnimočný. Situáciu zmapoval z okna činžiaka obyvateľ sídliska Jaroslav Vrábel, ktorý poslal do redakcie sériu fotografií svedčiacu nielen o účelovom triedení harabúrd, ktoré zbiera „pozberová čata“ na nákladné auto. Nafotil  aj muža, ktorému sa zvyšky z rekonštrukcie bytu nechcelo nosiť na skládku. 

Veslársky Pohár SNP vyhrali opäť Maďari

Jubilejný 30. ročník medzinárodného veslárskeho Pohára SNP, ktorého organizátorom je tradične VK Sĺňava Piešťany, prilákal do Piešťan športovcov z Maďarska, Česka, Rakúska, Slovenska a Anglicka. Pohár za celkové prvenstvo si spomedzi 23 veslárskych klubov odvážajú domov veslári z maďarského Mosonmagyaróvári VSE, ktorí získali 307 bodov a obhájili prvenstvo z minulého roku. 
0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je štvrtok 29. septembra. Meniny má Michal, Michaela.
  • 28.09.2022, 23:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
Vpredu aj vzadu hasičské autá a medzi nimi pestrý pelotón cyklistov. Na dvojkolesové tátoše nasadli v rámci nesúťažnej disciplíny BOVO…
  • 28.09.2022, 23:02
  • Kultúra a spoločnosť / Región
štvrtok, 29. septembra 2022
Meniny má Michal, Michaela, zajtra Jarolím