Babač presedlal do dvojskifu

• Veslovanie / Šport
  • 17. mája 2012, 08:21
  • Autor:šg

PIEŠŤANY/BELEHRAD – Trojdielny seriál Svetového pohára vo veslovaní má za sebou prvé preteky. Uskutočnili sa začiatkom mája v srbskom Belehrade a štartovali na nich aj traja slovenskí veslári, z toho dvaja Piešťanci. Iba 17-ročný junior Richard Vančo súťažil v skife ľahkých váh a o desať rokov starší Lukáš Babač v skife ťažkých váh.

Pre Babača boli tieto preteky aj súbojom s 20-ročným André Rédrom zo Slávia STU Bratislava o účasť v olympijskej kvalifikácii v Luzerne. Obaja Slováci mali v Belehrade v rozjazdách silných súperov. Priamo do semifinále postupovali iba víťazi štyroch rozjázd. Babač skončil až na 19. mieste. Ďalší veslár Sĺňavy R. Vančo skončil pri svojej premiére vo Svetovom pohári ôsmy. Po Belehrade sa Babač spolu s Vančom predstavia v olympijskej kvalifikácii v Luzerne v pretekoch dvojskifov.

Bližšie informácie nájdete v Piešťanskom týždni 20, ktorý je v predaji od 15. mája.