Radnica pritvrdila proti bezdomovcom v centre mesta

  • Spravodajstvo
  • 10. mája 2012, 08:31
  • Autor:sita

TRNAVA- Trnava pritvrdila proti bezdomovcom v centre mesta. Hliadky mestskej polície dostali za úlohu kontrolovať týchto ľudí každú polhodinu na lavičkách v dolnej časti Trojičného námestia a za pomníkom Antona Bernoláka. Už po týždni je tam bezdomovcov viditeľne menej.

Miesta, ktoré si ľudia bez domova najviac obľúbili, sa dostali medzi kontrolné body mestskej polície. ,,Keď sa dopúšťajú porušovania verejného poriadku, keď znečisťujú priestor, ležia na lavičkách, konzumujú alkoholické nápoje, to je všetko priestupok, po ktorom nasledujú sankcie,“ povedal viceprimátor Bystrík Stanko. Bezdomovcom pravdepodobne pravidelný dohľad policajtov nevyhovuje, pretože ich je v absolútnom centre pomenej. Stanko si je vedomý, že neodišli z mesta, len sa presťahovali o kúsok ďalej. Za úspech by považoval, keby sa do Trnavy nesústreďovali bezdomovci z iných miest. V Trnave je podľa neho zhruba sto bezdomovcov, značná časť sem prišla zo Serede, Galanty, Liptovského Mikuláša a ďalších miest. 

Bezdomovci dolný kút Trojičného námestia využívali nielen na sedenie, ale aj na spanie a na vykonávanie telesných potrieb. Ľudia sa na ich prítomnosť a obťažovanie zápachom sťažovali už dlhší čas. Podobná situácia bola aj za Bernolákovým pomníkom. Problém bol jednou z tém kampane pred komunálnymi voľbami v roku 2010. Vyriešiť ho sľubovali všetci kandidáti na primátora, vrátane terajšieho primátora Vladimíra Butka a viceprimátora Bystríka Stanka.
0 Shares

Najnovšie správy

Advent je čas, keď sa máme stíšiť a zamyslieť sa nad tým, čo ovplyvňuje naše zásadné rozhodnutia, kam smeruje naša…
  • 02.12.2022, 23:02
  • Kultúra a spoločnosť / Región
Dnes je sobota 3. decembra. Tento deň je Sviatkom sv. Františka Xaverského, patróna diela šírenia viery (misionárov) a Medzinárodným dňom…
  • 02.12.2022, 23:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
sobota, 3. decembra 2022
Meniny má Oldrich, zajtra Barbora