Piešťanskí plavci opäť medailoví

• 9. mája 2012, 08:18
  • Autor:(mč/iv)

PIEŠŤANY – Plavecká sezóna je v plnom prúde. Na programe boli ďalšie medzinárodné podujatia, na ktorých štartovali aj plavci piešťanských klubov. Štyria sa umiestnili na medailových pozíciách.

Na medzinárodnej Veľkej cene Slovenska v Bratislave súťažili plavci zo 43 klubov z Českej republiky, Rakúska, Maďarska, Poľska, Slovinska, Malty, Izraela a Slovenska. Z kvarteta plavcov PPK Piešťany bola najúspešnejšia Agáta Malíková, ktorá obsadila na 200 metrov polohové preteky medzi ženami tretie miesto za Ivryovou z Izraela a slovenskou reprezentantkou K. Listopadovou. Okrem toho bola štyrikrát v B-finále, pričom na 50 m motýlik ho vyhrala a na 50 m prsia bola druhá. Katarína Hollá zasa vyhrala B-finále na 50 m znak. V B-finále plávali aj juniori Bílený a Kaffková. Plavci ŠPK Kúpele Piešťany štartovali na medzinárodnej Veľkej cene Popradu. V konkurencii plavcov z Izraela, Česka, Maďarska, Poľska, Ukrajiny a Slovenska si Sára Niepelová vyplávala v kategórii mladších žiačok prvé miesta na 50 a 100 m motýlik a druhé na 50 a 100 m prsia. V seniorskej kategórii vyhral Nikolaj Tóth 200 m pol. preteky a na 400 m vsp. bol druhý Lucia Vachanová pridala bronz na 200 m vsp.

Viac informácií zo športu vám prinášame v každom vydaní Piešťanského týždňa.