Vyčíňaniu Nižnančana po obci urobila koniec polícia

  • Spravodajstvo
  • 30. apríla 2012, 11:27
  • Autor:KR PZ

PIEŠŤANY/NIŽNÁ – Až v piatich skutkoch obvinila polícia 30-ročného muža z Nižnej, ktorý vyčíňal v obci takmer tri roky. Strieľal do okien kostola či obecného úradu, sprejoval vulgárne a nacistické znaky na fasády rodinných domov, chrámu i budovu futbalového štadióna.

Ako uviedla trnavská policajná hovorkyňa Martina Kredatusová, skutkov sa mal dopúšťať od roku 2009, kedy mal presne na Vianoce prestreliť malokalibrovkou výplň okna na rodinnom dome v Nižnej. Niekoľko dní nato prestrelil osem okien na obecnom úrade a vitrážové okná na rímskokatolíckom kostole. Týmto konaním spôsobil na uvedených objektoch škodu vo výške 420 eur. 

V apríli 2010 poškodil fasádu kostola v Nižnej, keď steny popísal vulgárnymi výrazmi a nacistickými znakmi. V októbri zas pomaľoval budovu futbalového štadióna neznámou látkou. Vo vyčíňaní po obci pokračoval aj v nasledujúcom roku: v máji 2011 farbou nastriekal stenu kostola, oplotenie cintorína, stenu rodinného domu a jeho oplotenie. V októbri sa opätovne vyvŕšil na kostole, pamätníku padlým z druhej svetovej vojny, dome smútku a pomníkoch na cintoríne. Súkromným osobám, obecnému úradu a farnosti spôsobil svojim konaním škodu až 6 220 eur. 

"Polícia obvinila muža z prečinov poškodzovania cudzej veci, podpory a propagácie skupín smerujúcich k potlačeniu základných práv a slobôd a hanobenia miesta posledného odpočinku. V prípade uznania viny hrozí obvinenému odňatie slobody až na tri roky," dodala M. Kredatusová.
0 Shares

Najnovšie správy

Vpredu aj vzadu hasičské autá a medzi nimi pestrý pelotón cyklistov. Na dvojkolesové tátoše nasadli v rámci nesúťažnej disciplíny BOVO…
  • 28.09.2022, 23:02
  • Kultúra a spoločnosť / Región
Dnes je štvrtok 29. septembra. Meniny má Michal, Michaela.
  • 28.09.2022, 23:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
štvrtok, 29. septembra 2022
Meniny má Michal, Michaela, zajtra Jarolím