V Piešťanskom týždni 18 sa dočítate

  • Spravodajstvo
  • 30. apríla 2012, 09:15
  • Autor:red

PIEŠŤANY – Piešťanský týždeň 18 nájdete v predaji kvôli štátnemu sviatku 1. mája už v pondelok 30. apríla. Čo sa v ňom dočítate? Vyberáme niekoľko tém.

Z bývalej elektrárne bude multifunkčné centrum

Historická budova bývalej piešťanskej elektrárne z roku 1906 sa po rekonštrukcii zmení na multifunkčné centrum, do ktorého budú ľudia prichádzať za kultúrou, vedou a technikou. Jej najdôležitejšími návštevníkmi majú byť deti. Rekonštrukcia štýlovej tehlovej stavby začne už 1. mája, potrvá do konca roku 2014, potrebujú na ňu 4,6 milióna eur.

Primátor sa chystá rokovať s kúpeľmi o osude Evy

Členovia mestskej rady odporučili primátorovi mesta Removi Cicuttovi rokovať s vedením Slovenských liečebných kúpeľov Piešťany o podmienkach nájmu kúpaliska Eva. Podľa hlavy mesta by sa stretnutie malo uskutočniť už tento týždeň.

O poleptaného chlapca sa nik nezaujíma

Už šesť týždňov uplynulo od nehody, ktorá sa stala 18. marca v obchodnom dome Kaufland v Piešťanoch, keď 96–percentná kyselina sírová poleptala päťročného Patrika. Nešťastie zavinila zákazníčka, ktorej fľaša so žieravinou spadla pri pokladni na podlahu, praskla a prúd kyseliny zasiahol chlapcovu tvár aj ruky.

Radšej by žil v hydinárni ako dlhšie v Kathmandu

Piešťanec Peter Demko si po mongolskom dobrodružstve opäť obul na dlhší čas túlavé topánky. Na niekoľko mesiacov sa udomácnil v Nepále. V pláne má výučbu anglického jazyka a tridsaťdňový trek po okolí. Ako sa hovorí – človek mieni, Pán Boh mení, a tiež Peter musel svoje plány trošku zmeniť.

V súboji vedúcich celkov dôležité víťazstvo PFK

Keďže naše noviny vychádzajú v prvých dvoch májových týždňoch už v pondelok, ich uzávierka je v nedeľu predpoludním. Preto v tomto čísle nenájdete výsledky futbalových zápasov, ktoré sa hrali v nedeľu popoludní. V sobotu pútal pozornosť súboj prvých dvoch mužstiev majstrovstiev regiónu Západ. Úspešnejší boli Piešťanci, ktorí znova vedú tabuľku.
0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je piatok 9. decembra. Tento deň je Medzinárodným dňom boja proti korupcii. Meniny má Izabela.
  • 09.12.2022, 00:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
piatok, 9. decembra 2022
Meniny má Marína, zajtra Izabela