Blog Petra Remiša: Magosenie

  • Blogy / Blogy
  • 30. apríla 2012, 12:30
  • Autor:
Martin Cifra

Vážení priatelia, zasa je tu máj, mesiac lásky. Chcem vás preto varovať pred zvýšeným rizikom samovznietenia. Jeho príčinu označujú požiarnici skratkou T.O.P. Ľudovo sa tomu hovorí „magosenie“.

T.O.P., čiže Trenie opačného pohlavia, je vlastne vzájomné fyzické šúchanie sa dvoch jedincov, najčastejšie vo veku od 15 do 105 rokov. V našich končinách môžu byť jedinci aj rovnakého pohlavia.

Nie však v Iráne, kde za to stínajú makovice.

Trenie často začína nenápadným bozkom a držaním sa za ruky. Prvá fáza prebieha na verejnosti, po zotmení sa aktéri presunú do parkov, podchodov alebo na zadné sedačky škodovky. V Piešťanoch zväčša na Lide.

Tam, ukrytí pod rúškom tmy, naplno podliehajú volaniu divočiny.
Problém vzniká vtedy, ak záchvat trenia nepoľaví ani po hodine. Keďže pozornosť posadnutých osôb je v tej chvíli sústredená iným smerom, často dochádza k poškodzovaniu majetku aj zdravia.

Zriedkavosťou nie sú odrhnuté gombíky, zaseknuté zipsy, roztrhané košele, poťahy v aute, „kúsance“, škrabance, modriny a vybité zuby.

V krajnom prípade dochádza k vznieteniu suchej trávy alebo poťahov. Často sa to skončí tragicky. V čiernej kronike sa potom dočítame o prípadoch, keď sa na mieste činu našli iba obhorené lodičky a mužské topánky.

Nikto však nad tým nenarieka. 

Vždy lepšia smrť, ako zhasnúť doma pri utieraní prachu z televízora.
0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je streda 5. októbra. Tento deň je Medzinárodným dňom učiteľov. Meniny má Viera.
  • 04.10.2022, 23:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je štvrtok 6. októbra. Tento deň Dňom obetí Dukly. Meniny má Natália.
  • 05.10.2022, 23:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
streda, 5. októbra 2022
Meniny má Viera, zajtra Natália