Blog Petra Remiša: Kupírovaný Drakula

  • Blogy / Blogy
  • 25. apríla 2012, 08:10
  • Autor:
Martin Cifra

Viete, ako rozoznáte upíra od obyčajného človeka? Preštudoval som na túto tému veľa odborných príručiek, no občas mám pochybnosti. Najväčší problém je určiť sám seba: Som vampír alebo smrteľník?

Vonkajšie znaky upírov boli po stáročia jasné:

a) výrazné očné zuby
b) špicaté uši

c) dlhé a ostré nechty

Lenže v poslednom storočí prišla cudzopasníkom súmraku na pomoc lekárska veda. Očné zuby si dávajú zbrúsiť, nechty si strihajú. Uši vám spraví každý plastický chirurg aj v čakárni. Starý dobrý Chanel 5 prerazí smrtkový pach.

Bežný upír, keď práve necestuje do roboty v MHD v koženom outfite, často vôbec nevzbudzuje pozornosť. Jeho rodičia mu v útlej mladosti dali strojček na zuby a uši mu dali kupírovať, aby sa mu deti neposmievali.

Nedávno som robil pohovor s mladým rumunským učiteľom, ktorý bol presiaknutý vampirizmom. Zatiaľ čo mi rozprával o svojich jazykových certifikátoch, porovnával som jeho fyzické dispozície s mojimi.

Veľmi ma prekvapilo, že okrem špicatých zubov (ktoré mi pred polstoročím zbrúsil Dr. Drlička a teraz mi ich obrusuje dentálna hygienička), som toho mladého Drakulu vo všetkom prevyšoval.

Uši mám špicatejšie ako Spock v Star Treku. Nechty mi tiež rastú ako divé. Nestačím zastrihávať. A najbrutálnejší dôkaz môjho upírskeho rodokmeňa vidí už aj slepý:

Polovičke mesta pijem krv.
0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je pondelok 3. októbra. V Slanici sa 3. októbra 1762 narodil jazykovedec a národovec Anton Bernolák. Tento deň je…
  • 02.10.2022, 23:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je nedeľa 2. októbra. Tento deň je Medzinárodným dňom nenásilia, Svetovým dňom hospodárskych zvierat, Svetovým dňom ľudských sídiel, Svetovým…
  • 01.10.2022, 23:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
pondelok, 3. októbra 2022
Meniny má Stela, zajtra František