Kniha týždňa: KMENY – Současné městské subkultury

  • Kultúra a spoločnosť
  • 23. apríla 2012, 08:36
  • Autor:mg

Zorientovať sa v množstve ponúkaných titulov súčasného knižného trhu je niekedy veľmi náročné. V spolupráci s kníhkupectvom Bene Libri vám pomôžeme vybrať si ten najzaujímavejší v rubrike Kniha týždňa. Dávame do pozornosti unikátny knižný titul KMENY – Současné městské subkultury (Tomáš Souček a kolektív). Vydalo vydavateľstvo BIGGBOSS.

Idea tejto knihy spočíva v zmapovaní toho, čo sa deje v súčasnej mestskej spoločnosti. Hlavne mimo oficiálnej štruktúry. Približuje urban culture čiže umenie, ktoré je formované mestským prostredím a dotýka sa hudby, filmu, módy, poézie, vizuálneho umenia či divadla.

Kniha vznikla pod vedením rappera a výtvarníka Vladimíra 518. Dočítame sa v nej o altenatívných sociálnych skupinách ako sú  gotici, motorkári, hackeri, graffiti, hráči online hier, skinheadi, skateboardisti, kulturisti… Publikácia venuje taktiež pozornosť kultúram okolo hudobných žánrov hip-hop, punk, emo, black metal, ska, hardcore, neohipies, hipster… Eseje a rozhovory sprevádza viac ako tristo portrétov „kmeňových domorodcov“ od fotografa Tomáše Součka.

Uvedený knižný titul si môžete zakúpiť v Kníhkupectve v centre mesta, Winterova 31 (bývalý Mliečny bar), 921 01 Piešťany. 

Tel: 033/7730541
0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je utorok 29. novembra. Tento deň je Medzinárodným dňom solidarity s ľuďmi Palestíny. Meniny má dnes Vratko.
  • 28.11.2022, 22:30
  • Dobré ráno, Piešťany!
utorok, 29. novembra 2022
Meniny má Vratko, zajtra Andrej, Ondrej