V Piešťanoch hrozí vykoľajenie vlakov

  • Spravodajstvo
  • 21. apríla 2012, 22:35
  • Autor:vd
Martin Cifra

AKTUALIZOVANÉ
PIEŠŤANY – Dnes v noci (21.4. 2012) si obyvatelia žijúci v uličke pri železnici asi veľmi nepospia. Jedna koľaj len pred asi piatimi rokmi urobenej rýchlotrate je v kritickom stave. Vraj hrozí, že o dva – tri dni by sa v Piešťanoch v miestach, kde sú ich domy mohol vykoľajiť vlak. Preto o desiatej večer priniesli česky hovoriaci špecialisti na dvoch automobiloch rôzne technické pomôcky určené na opravu kritickej železničnej koľaje.

"O několik minut přijede správce tratě, ten vás bude informovat víc," povedal česky hovoriaci muž v oranžovej veste. Svojim mužom dával pokyn, ako majú pripraviť technické prostriedky ku koľajnici, ktorú budú v noci zvárať.
Koľaj museli najskôr rozpíliť, chybný zvar pôjde na expertízu do Francúzska. Podľa zváračov, išlo o ojedinelú chybu. "Je to jediný z tisícky zvarov, ktoré sme počas rekonštrukcie trate na vyššiu rýchlosť tu na Slovensku vykonali," prezradil pracovník českej firmy.
Odstávka trate bola do štvrtej hodiny rána. V nedeľu už vlaky opäť po tejto koľaji bezpečne premávali.


0 Shares

Najnovšie správy

Predmetom rekonštrukcie strechy piešťanského zimného štadiónu je demontáž pôvodnej strešnej fólie, montáž novej hydroizolačnej PVC fólie, demontáž a montáž strešného…
  • 04.10.2022, 09:48
  • Piešťany / Spravodajstvo
utorok, 4. októbra 2022
Meniny má František, zajtra Viera