Trnava mení územný plán centra mesta

  • Spravodajstvo
  • 20. apríla 2012, 14:28
  • Autor:sita

TRNAVA – Zmeny územného plánu mesta a centrálnej mestskej zóny v lokalite Štadióna Antona Malatinského chystá mesto Trnava. Súvisia so zámerom spoločnosti Euro Max Slovakia postaviť na tomto mieste multifunkčné športovo – nákupné centrum s názvom City Arena.

Radnica územný plán v tejto lokalite menila pred tromi rokmi, keď mal o štadión a okolie záujem švajčiarsky investor. Zámer slovenského investora sa od plánov Švajčiarov zásadne odlišuje. "Nový návrh územného plánu v prvom rade neotáča futbalový štadión, neodstraňuje západnú tribúnu, neumožňuje bytovú výstavbu na Kollárovej ulici, uvažuje so zrušením časti Sladovníckej ulice a nedotýka sa pozemku pri predajni Billa,“ vysvetlil najpodstatnejšie zmeny Milan Horák z Mestského úradu v Trnave. 

Investor ráta okrem výstavby tribún, hotela, obchodných a administratívnych priestorov aj s 1 200 parkovacími miestami v podzemí. "Tento počin je zásadného charakteru. V tých parkovacích miestach sa budeme snažiť odchytiť dopravu a zamedziť jej tranzitu cez historické jadro. To sme doteraz nevedeli urobiť,“ zvýraznil Horák. Verejnoprávne prerokovanie zmien územných plánov je naplánované na 10. mája o 10:00 na trnavskej radnici. Verejnosť môže podávať pripomienky do 16. mája. 

Po kladnom stanovisku Krajského stavebného úradu v Trnave by Mestské zastupiteľstvo v Trnave malo nový územný plán schvaľovať pravdepodobne už v júni, najneskôr v septembri. 

Predseda predstavenstva Euro Max Slovakia Pavol Adamec pri predstavovaní projektu koncom minulého roka povedal, že investor chce mať na prelome rokov 2012 a 2013 stavebné povolenie, stavať by sa malo v rokoch 2013 a 2014. Náklady na realizáciu celého projektu odhadol na 68 miliónov eur.
0 Shares

Najnovšie správy

Jedinečnú príležitosť stretnúť v uliciach anjela ponúkajú počas čarovného predvianočného obdobia Piešťany. Oblastná organizácia cestovného ruchu Rezort Piešťany podporila projekt,…
  • 30.11.2022, 09:54
  • Kultúra a spoločnosť / Piešťany
Červený kamión rozžiarený tisíckami svetielok, vianoční škriatkovia a Santa Claus. Takáto paráda zavítala do centra Piešťan v sobotu 3. decembra.…
  • 30.11.2022, 09:37
  • Kultúra a spoločnosť / Piešťany
streda, 30. novembra 2022
Meniny má Andrej, Ondrej, zajtra Edmund