O 6000 eur ich obral ozbrojený lupič v teplákoch

  • Spravodajstvo
  • 20. apríla 2012, 10:58
  • Autor:KR PZ/red

TRNAVA – Dvoch mladíkov olúpil o tisíce eur so zbraňou v ruke neznámy lupič v teplákoch. Hoci to znie ako vymyslená zápletka, ktorá by vylepšila scenár kriminálneho filmu, nie je to tak. Hlavni zbrane čelili dvaja Bratislavčania v jednej trnavskej bytovke.

V bytovom dome na Jiráskovej ulici v Trnave zazrel v stredu 14. apríla popoludní neznámy muž mladíka, ktorý mal pri sebe väčšiu finančnú hotovosť. Spoza teplákov páchateľ vytiahol krátku strelnú zbraň a namieril ju na poškodeného so slovami: "Okamžite daj peniaze, lebo ťa zabijem!" Keď poškodený na túto vyhrážku nereagoval, páchateľ mu hotovosť z ruky vytrhol, čím si prilepšil o 6000 eur. Následne pohybom zbrane naznačil mladíkovi a jeho 19-ročnému spoločníkovi, aby vyšli von z bytového domu. Zo strachu ho obaja poslúchli, páchateľ z miesta činu odišiel.

"Policajti muža vypátrali a za pomoci Pohotovostného policajného útvaru zadržali. 38-ročného muža z Trnavy vyšetrovateľ obvinil zo zločinu lúpeže a zároveň spracoval podnet na jeho väzobné stíhanie. Za tento skutok mu hrozí trest odňatia slobody na sedem až dvanásť rokov," uviedol trnavský policajný hovorca Michal Hanus. 
0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je štvrtok 1. decembra. Tento deň je Svetovým dňom boja proti AIDS. Meniny má Edmund.
  • 30.11.2022, 22:30
  • Dobré ráno, Piešťany!
štvrtok, 1. decembra 2022
Meniny má Edmund, zajtra Bibiána