Na jednu pracovníčku úradu práce pripadá 700 klientov

  • Spravodajstvo
  • 18. apríla 2012, 10:36
  • Autor:Ján Karásek
Martin Cifra

PIEŠŤANY – Strašiak nezamestnanosti máta Slovensko. Obchádza aj región okolo kúpeľného mesta? O problematike pracovného trhu sme sa zhovárali s riaditeľkou Úradu práce, sociálnych vecí a rodiny v Piešťanoch Oľgou Solmošiovou.

Dosť obľúbené rekvalifikačné, respektíve kvalifikačné kurzy už nie sú na programe dňa. Prečo?

Vzdelávanie sa realizuje v rámci projektu a verejné obstarávanie na dodávateľov vzdelávania vykonáva náš nadriadený orgán. Nakoľko v roku 2011 verejné obstarávanie nebolo ukončené, predpoklad najbližšieho vzdelávania je v prvom polroku 2012.

Nie je nevýhodou, že verejné obstarávanie robí centrum, ktoré nemôže mať taký prehľad o jednotlivých regiónoch?

Má to svoje výhody aj nevýhody. Momentálne ako nevýhodu vnímame dlhé obdobie priebehu verejného obstarávania. Výhodou je realizácia tých kurzov na celoslovenskej úrovni, o ktoré má záujem málo uchádzačov v regióne.

A záujem o jednorazový príspevok, akési štartovné na rozbehnutie živnosti, pretrváva?

Základnou podmienkou pre poskytnutie príspevku na SZČO je absolvovanie internej prípravy, ktorá pomôže uchádzačom o zamestnanie lepšie sa orientovať v zákonoch. Cieľom prípravy je usmerniť uchádzača pri vypracovaní podnikateľského zámeru, ktorý obhajuje pred komisiou, tá posúdi jeho reálnosť, aby boli finančné prostriedky poskytnuté efektívne.

Viac sa dočítate v aktuálnom vydaní Piešťanského týždňa.

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je streda 5. októbra. Tento deň je Medzinárodným dňom učiteľov. Meniny má Viera.
  • 04.10.2022, 23:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
Predmetom rekonštrukcie strechy piešťanského zimného štadiónu je demontáž pôvodnej strešnej fólie, montáž novej hydroizolačnej PVC fólie, demontáž a montáž strešného…
  • 04.10.2022, 09:48
  • Piešťany / Spravodajstvo
streda, 5. októbra 2022
Meniny má Viera, zajtra Natália